Izrael: Segregacja sanitarna działa. Tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy wejdą do hotelu czy siłowni

Wczoraj rząd Izraela łaskawie zezwolił na otwarcie sklepów, hoteli czy targowisk. W wydarzeniach kulturalnych będą mogli brać udział jedynie ludzie, którzy wylegitymują się potwierdzeniem zaszczepienia czy świadectwem ozdrowieńca. Tylko oni wejdą na siłownie czy na basen.

Nachman Asz, pełnomocnik rządu ds. koronawirusa powiedział, że za wejście na w/w obiekty będą groziły surowe kary. W toku jest tworzenie aplikacji, która będzie potwierdzeniem zaszczepienia czy przejścia modnego wirusa.

Rząd Benjamina Netanjahu zgodził się na otwarcie synagog na święto Purim w przyszłym tygodniu. Do bożnic będzie mogło wejść 10 osób, a 20 stać na zewnątrz. Urzędnicy tamtejszego ministerstwa zdrowia boją się jednak “kolejnej fali” koronawirusa, bo jak podaje się oficjalnie to właśnie to święto przyczyniło się do tzw. pierwszej fali.

Niestety, wygląda na to, że tzw. pandemia została skrupulatnie wykorzystana przez setki rządów do przykręcenia obywatelom śruby i ograniczenia wolności. Chichotem historii jest fakt, że to rząd państwa żydowskiego segreguje obywateli tej nacji, którym te praktyki powinny się bardzo źle kojarzyć. Niemniej, walka z tzw. pandemią jest usprawiedliwieniem na każdy zamordyzm…

REKLAMA/Advertisement