Allahu akbar: Wspólna akcja prezydent Gdańska i Ligi Muzułmańskiej RP!

Nie dalej jak w sobotę miały miejsce w dwóch różnych miejscach naszego kraju dwa wydarzenia społeczności wyznawców islamu. Jak informowaliśmy wcześniej, w Poznaniu imam tamtejszego meczetu zorganizował tam manifestację ku czci ofiar ataku w nowozelandzkim Christchurch. Demonstracja, na której pojawiło się wg różnych szacunków od 100 do 200 osób, odbyła się bez przeszkód.

W sobotę muzułmańska demonstracja w Poznaniu

REKLAMA/Advertisement

Tego samego dnia niedawno wybrana nowa prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz wzięła udział w akcji „Łączą nas drzewa”, która jest kontynuacją akcji Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni przeprowadzonej w ubiegłym roku. Drzewa sadzono w lesie komunalnym w zachodniej części Pasa Nadmorskiego.

REKLAMA/Advertisement

W ramach tej akcji miejscowi muzułmanie z pomorskiego oddziału Ligi Muzułmańskiej RP zasadzili razem z Dulkiewicz 50 drzewek ku czci każdej z osób, które straciły życie w Nowej Zelandii.

– DRZEWA NAS ŁĄCZĄ… ŁĄCZĄ NAS LUDZIE I WSPÓLNA MIŁOŚĆ I WALKA Z NIENAWIŚCIĄ – napisali na swoim facebookowym profilu. – Jako muzułmanie w ramach wczorajszej akcji “Łączą nas drzewa. Posadźmy 2000 drzew” w parku Ronalda Regana w Gdańsku, wystąpiliśmy z inicjatywą aby posadzić 50 drzew, które mają upamiętnić każdą z 50 ofiar zamachu w Nowej Zelandii. Na każdym posadzonym przez nas drzewku zawiesiliśmy karteczkę z imieniem ofiary i napisem “In solidarity with muslims after Christchurch attack” (“W geście solidarności z muzułmanami po ataku w Christchurch ”). Inicjatywa spotkała się z wyjątkowo pozytywnym odzewem i była możliwa dzięki Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni, z którym mamy nadzieję, uda się także wspólnie postawić dodatkową tablicę upamiętniającą drzewka dla ofiar zamachu w Nowej Zelandii.

REKLAMA/Advertisement

Foto: FB/Liga Muzułmańska w RP – Oddział Pomorski