ISIS radzi swoim bojownikom nie podróżować do Europy z powodu koronawirusa. Już obecni mają zostać i zarażać

Salaficka organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zakończyła działalność w sensie terytorialnym ale nadal istnieje ISIS na zasadzie globalnej sieci jego zwolenników. Sprzyja temu ogólny dostęp do materiałów oraz grup ISIS w Internecie. Zjawisko to często nazywane jest Cyber Kalifatem.

Grupa, która wcześniej zachęcała swoich zwolenników do atakowania europejskich miast, teraz doradza członkom, by “trzymali się z dala od terenów epidemii”, gdyż w Europie mogliby się zarazić.

Jednak jak podaje “The Sunday Times”, każdy chory dżihadysta, który przebywa już w Europie, powinien w niej pozostać by zarażać niewiernych, zgodnie z dyrektywą podaną w biuletynie grupy “Al-Naba”.

Biuletyn instruuje islamistów, że “plaga” to “udręka zesłana przez Allaha, na kogokolwiek zechce”. Radzi też wyznawcom, aby “zakrywali usta podczas ziewania i kichania” oraz regularnie myli ręce. Rady nie odnoszą siędo wskazówek Światowej Organizacji Zdrowia lub innych ekspertów medycznych, ale do znanych cytatów proroka Mahometa, znanych z hadisów. Hadis to zapis tradycji dotyczącej czynów lub wypowiedzi Mahometa. Hadisy łącznie tworzą sunnę, najważniejsze po Koranie źródło muzułmańskiej moralności i prawa.

REKLAMA/Advertisement