Irański generał: Jesteśmy gotowi do wojny. Dwie amerykańskie bazy i lotniskowiec są w zasięgu naszych pocisków!

Gen. Amir Ali Hadżizadeh, będący dowódcą lotnictwa Korpusu Strażników Rewolucji Islamskij od października 2009 r., powiedział w opublikowanym rano oświadczeniu, że Teheran jest gotowy do wojny. Komunikat wydany został zaledwie dzień po dwóch atakach dronów na pola naftowe w Arabii Saudyjskiej, do których przyznali się jemeńscy Huti. USA i Arabia Saudyjska oskarżyły Iran o to, że wsparł ataki.

– Wszyscy powinni wiedzieć, że wszystkie amerykańskie bazy i lotniskowce w promieniu 2000 kilometrów wokół Iranu znajdują się w zasięgu naszych pocisków – powiedział Hadżizadeh.

REKLAMA/Advertisement

Według generała, irańskie wojsko jest gotowe do zaatakowania dwóch amerykańskich baz i przebywającego w rejonie lotniskowca w przypadku konfliktu zbrojnego.

– Baza Al-Udeid w Katarze, baza Az-Zafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i amerykański okręt w Zatoce Omańskiej byłyby celem, gdyby Waszyngton podjął działania wojskowe – powiedział dowódca.

REKLAMA/Advertisement

– Iran rozpoczął bezprecedensowy atak na globalne dostawy energii. Wzywamy wszystkie kraje do publicznego i jednoznacznego potępienia ataków Iranu. Stany Zjednoczone będą współpracować z naszymi partnerami i sojusznikami w celu zaopatrzenia rynków energii i pociągnięcia Iranu do odpowiedzialności za jego agresję – stwierdził w ostatnich godzinach Mike Pompeo.

W odpowiedzi na te oskarżenia rzecznik irańskiego MSZ Abbas Mousavi potępił je, nazywając je kłamstwem.

REKLAMA/Advertisement

– Amerykańska polityka wywierania„ maksymalnej presji, która najwyraźniej się nie powiodła, skręciła w kierunku polityki maksymalnego kłamstwa – powiedział Mousavi.

Foto: “Tehran Times”

za: news.yahoo.com