Imam uważa korzystanie z pisuarów za grzech, za który Allah będzie surowo karać [WIDEO]

Imam Nassim Abdi jest już znany Polakom po tym, jak w połowie grudnia ub.r. nagłośniono jego wypowiedź nt. obchodów narodzenia Chrystusa.

– Każdy, kto świętuje Boże Narodzenie pójdzie do piekła na wieczność – ogłosił Abdi, który naucza w swoim meczecie w australijskim Sydney, dodając iż święta są „gorsze od picia alkoholu czy przedmałżeńskiego seksu”.

REKLAMA/Advertisement

Tym razem Abdi odkrywa kolejną, epokową “prawdę”. Kaznodzieja z radykalnego stowarzyszenia Ahlus Sunnah Wal Jammah, w nagranym w zeszłym tygodniu kazaniu oświadczył, że Allah ukarze każdego islamskiego mężczyznę, który używa …pisuaru. Oskarżył muzułmańskich mężczyzn o naśladowanie kafirów (niewiernych), poprzez dopuszczenie do możliwości podejrzenia ich intymnych części ciała, gdy korzystają z pisuarów w publicznych toaletach. Wygląda to tak jakby w przybytkach tych faktycznie każdy – zamiast oddać się fizjologicznej potrzebie – dwoił się i troił, by podejrzeć innych mężczyzn.

– Ktoś, kto z nich korzysta, oddaje mocz na oczach wszystkich, którzy przychodzą i odchodzą, bez wstydu i pośród nieczystości – tłumaczył imam. – W ten sposób może połączyć dwa pozorne i zakazane działania w jednym czynie, nie ukrywając swoich prywatnych części przed widokiem innych, ani nie umywając się prawidłowo po oddaniu moczu.

REKLAMA/Advertisement

Co do tego ostatniego, to faktycznie “muzułmanin jest zobowiązany do dokonania ablucji (mycia) przed każdą modlitwą (co najmniej pięć razy dziennie) i przed recytacją lub czytaniem Koranu. Ten prosty akt ablucji jest konieczny w następujących przypadkach: po oddaniu moczu lub kału, puszczenia wiatru, jeśli ktoś zasypia w pozycji leżącej; jeśli ktoś traci przytomność; jeśli bezpośrednio dotyka narządów płciowych; jeśli osiąga stan podniecenia, co w kolejności prowadzi do wydzieliny” (za: Islam po polsku).

REKLAMA/Advertisement

za: dailymail.co.uk