Idea Bank pozwany przez prokuratorów. Czy to pokłosie afery GetBack?

– Cywilny zespół prokuratorów, który zajmuje się aferą GetBacku, skierował pozew cywilny do Sądu Okręgowego w Warszawie w związku ze sprzedażą obligacji wrocławskiego windykatora – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Gazeta informuje, że dotyczy to Idea Banku a także Polskiego Domu Maklerskiego. Śledczy chcą zasądzenia dla emerytki, która kupiła trefne papiery za 380 tys. złotych z odsetkami.

– Jak twierdzi nasz informator znający szczegóły śledztwa, będzie ich więcej. Dotychczas śledczy koncentrowali się na stawianiu zarzutów karnych w tej sprawie. Status podejrzanych w aferze ma już 49 osób, w tym byli prezesi, członkowie zarządu i pracownicy zarówno GetBacku, jak i sprzedającego jego obligacje bez stosownego zezwolenia Idea Banku – pisze “DGP”.

Dziennik zaznacza, że do tej pory w sprawie skupiano się na aspektach karnych afery GetBack, a od grudnia powołano specjalny zespół prokuratorów, który ma dokonać analizy pozwu cywilnego wobec instytucji finansowych w imieniu poszkodowanych, którzy stracili łącznie aż 2,3 mld złotych.

Natomiast dzisiejszy “Puls Biznesu” informuje, że proces fuzji Getin Noble Bank z Idea Bankiem prawdopodobnie nie dojdzie do skutku: “Nikt jeszcze nie powiedział tego głośno i wprost, ale fuzja Getin Noble Banku z Idea Bankiem straciła sens i do transakcji prawdopodobnie w ogóle nie dojdzie” – czytamy w tekście Eugeniusza Twaroga.

za: bankier.pl

REKLAMA/Advertisement