Greccy nacjonaliści zorganizowali grilla w proteście przeciw obecności obozu dla uchodźców [WIDEO]

Jak informowaliśmy przed paroma dniami, grecka grupa nacjonalistyczna Enomemoi Makedones (Zjednoczeni Macedończycy) zapowiedziała, że ​​zorganizuje grilla z wieprzowiną i alkoholem w pobliżu obozu dla uchodźców i migrantów w Diavata, kilka kilometrów od Salonik, aby zaprotestować przeciwko ich obecności. Większość osób w obozie to muzułmanie.

Grill, który przyciągnął uwagę większości mediów w kraju, odbył się w centrum miasta w niedzielny poranek. Zapach grillowanej wieprzowiny wypełnił okolicę i powoli zaczął gromadzić się na „Grillu Nienawiści” (jak ochrzciła go lewica) rosnący tłum chętnych na souvlaki i piwo. Znalazł się wśród nich gubernator prowincji Macedonia Środkowa Panagiotis Psomiadis z konserwatywnej Nowej Demokracji.

REKLAMA/Advertisement

– Opieramy się pod każdym względem kolonizacji Grecji i Europy przez islamistów, którzy w przeważającej większości są nielegalnymi migrantami – oświadczyli organizatorzy. – Na ponadnarodową i islamską segregację naszego kraju i Europy odpowiadamy dużą ilością mięsa wieprzowego oraz alkoholu, dużą ilością trollingu i walki.

W wydarzeniu uczestniczyli także prezes Stowarzyszenia Syryjczyków w Grecji. W wypowiedziach dla prasy powiedział:

REKLAMA/Advertisement

– Tu nie ma kalifatu ISIS, tutaj każdy może pić piwo lub jeść wieprzowinę.

.

za: keeptalkinggreece.com