“GP”: Z akt IPN wynika, że marszałek Grodzki jest synem funkcjonariusza stalinowskiej bezpieki

“Ojciec marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego – Stanisław Grodzki – był funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego” – czytamy w tłicie opublikowanym dzisiaj po południu na koncie “Gazety Polskiej”.

Ta informacja przez całe lata była ukrywana. W oficjalnym obiegu pojawia się jedynie opis kariery Grodzkiego seniora z lat 70. Wtedy właśnie był ordynatorem Oddziału Chirurgicznego Wojskowego Szpitala Rejonowego w Szczecinie, pracował także w Katedrze Medycyny Sądowej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie – czytamy w zapowiedzi na stronie portalu tego medium.

REKLAMA/Advertisement

Gazeta powołuje się na dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej a pełny tekst ukaże się w jutrzejszym numerze papierowym. Obok tzw. Informacji Wojskowej, odpowiedzialne było za masowe krwawe represje na obywatelach w okresie stalinizmu. 

MBP powstało 1 stycznia 1945 r. na bazie funkcjonującego od połowy 1944 roku Resortu Bezpieczeństwa Publicznego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (RBP PKWN). Zostało zlikwidowane 7 grudnia 1954 rok

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement