GIS straszy i wychwala szczepienia: “To największe dobrodziejstwo medycyny”

– Kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna – powiedział w radiu TOK FM Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Pinkas chce też, aby ludzie szczepili się przeciw grypie i chce szczepionki na koronawirusa.

– Szczepienia to największe dobrodziejstwo medycyny, zdrowia publicznego, to szansa na pokonanie tego nieszczęsnego wirusa – mówił szef GIS.

REKLAMA/Advertisement

– Będę rekomendował, żeby w Polsce był jak największy dostęp do szczepionek – dodał. Zdaniem Pinkasa zbyt mało osób szczepiło się w poprzednich latach na grypę. Dodaje, że kumulacja grypy i koronawirusa jesienią ma być niebezpieczna.

Jak widać, wróciła narracja straszenia społeczeństwa i siania paniki. Wespół z tym tonem idzie namawianie do szczepionek, które zdaniem Jarosława Pinkasa są “największym dobrodziejstwem medycyny”. Być może społeczeństwo zostanie przekonane do gremialnego szczepienia się, tym bardziej, że dzisiaj padł rekord 657 zakażeń, z 7 osób zmarło. Ministerstwo Zdrowia podało, że “większość miała choroby współistniejące”…

REKLAMA/Advertisement