“Gazeta Wyborcza” uderza w ks. prof. Guza za prawdę o Żydach! Zarzucają mu antysemityzm.

“Gazeta Wyborcza” po raz kolejny sięgnęła do swojego, niemal rytualnego oskarżania o antysemityzm. Tym razem padło na wybitnego filozofa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – księdza profesora Tadeusza Guza. Wojciechowi Czuchnowskiemu nie spodobał się wykład kapłana, w którym zadał on niewygodne pytania na temat postawy amerykańskich Żydów w czasie II wojny światowej.

Czuchnowski nazwał ks. prof. Tadeusza Guza “księdzem, antysemitą, prof. KUL”. Autor nie może przeboleć, że wybitny duchowny śmiał zadać niepoprawnie polityczne pytania i odnieść się do postawy amerykańskich Żydów w czasie II wojny światowej oraz punktował późniejsze działania państwa Izrael:

REKLAMA/Advertisement

– Jakie pytania zadamy Izraelowi? Kto finansował Führera, w czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny, który uśmiercał braci i siostry Żydów w obozach niemieckich, w czyich rękach był ten przemysł? Kto paktował gospodarczo aż po wybuchu II wojny światowej, kiedy dymy z krematoriów już zagazowały i spaliły tysiące Żydów, kto kooperował gospodarczo z III Rzeszą? – cytował pytania Czuchnowski.

Widać wyraźnie, że gazeta kierowana przez Adama Michnika próbuje prawdę o Żydach zakryć rytualnymi oskarżeniami o “antysemityzm”. Będzie to dosyć trudne, bo ksiądz prof. Tadeusz Guz we wspomnianym wykładem poruszał wyłącznie fakty.

REKLAMA/Advertisement

za: wPolityce.pl, youtube.com