Francja: Najście na karmelicki kościół w Verdun. Brodaci napastnicy wykrzykiwali do zakonnic “Allah akbar!”

W Verdun – miejscowości we francuskim regionie Grand Est, w departamencie Moza słynnej z jednej z największych bitew I wojny światowej – od wielu lat znajduje się znany kościół zakonu karmelitanek. W piątek 10 listopada zakonnice zostały podczas nieszporów “odwiedzone” przez dwóch młodych, brodatych muzułmanów.

REKLAMA/Advertisement

Wykrzykiwali oni islamskie wyznanie wiary “Allah akbar” i wzywali zakonnice do “nawrócenia się na prawdziwą wiarę”. Historia została opisana przez “L’Est Républicain” w wydaniu z 16 listopada i potwierdzona przez diecezję Verdun, której biskup udał się na miejsce.

Muzułmanów, gdy pojawili się przy drzwiach Karmelu w Verdun, przywitała jedna z sióstr. Zapytali ją, czy mogą pójść do kaplicy.

REKLAMA/Advertisement

– Siostra zgodziła się na to, po czym muzułmanie zapowiedzieli siostrom, że jeśli nie nawrócą się, pójdą do piekła – relacjonuje biskup Jean-Paul Gusching na łamach “L’Est Républicain” . Dwaj mężczyźni w końcu wyszli, “dziękując siostrze za jej powitanie” i na odchodnym pisząc “Allah Akbar” w zeszycie, w którym wierni mogą wpisywać swoje intencje modlitewne, umieszczonym przy wejściu.

Po otrzymaniu raportu od kapłana z diecezji, policja Verdun przeprowadziła śledztwo. Muzułmanów zidentyfikowano. Wiosną będą sądzeni. Są zagrożeni trzema latami pozbawienia wolności i 45 tys. euro grzywny.

REKLAMA/Advertisement

– Siostry były bardziej zaskoczone niż zagrożone. Nic im sie nie stało – powiedział rzecznik diecezji, komentując sprawę.

za: estrepublicain.fr