Fedorowicz: Socjalizm żoliborski w wersji dla dorosłych

Co takiego naprawdę istotnego wydarzyło się na terytorium zarządzanym przez socjalistów żoliborskich w ciągu minionej dekady (spokojnie – mnie o 10 dni, nie lat chodzi)?

REKLAMA/Advertisement

– Reaktywacja DUDAbusa  po pozbyciu się  czerwonej karoserii marki Turczyłło i napompowaniu opon obietnicami?

– Albo już 200 baniek darowanej pewnej innowacyjnej rodzinie kasy podatników  i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w tej sprawie Wielka Kumulacja dopiero przed nami?
(Siara rzekłby: mają rozmach, … skumulowani, czy jakoś tak).

– Czy może histeryczny i jak na wspomaganiu (bez nerwów – mocną kawę mam na myśli) wygłoszony w sejmie spicz nawróconego na PiS bankstera, w którym to spiczu zażądał od swoich kumpli (no bo przecież nie od Narodu) dowodu zaufania, jak by się bał, że go chcą z interesu wymiksować?

Eeee. bez żartów.

Udziel wsparcia dwóm dzielnym pielgrzymom

Warte zaprzątnięcia naszej uwagi były 2 kwestie;

***

1. rozpędzenie przed podległą ministrowi o wyglądzie spragnionym milicję (policja, to była przed wojną) katolickiej pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy, pielgrzymki nie tylko unikalnej, ale wręcz symbolicznej, bo nieprzerwanie przez 365 lat, mimo wojen, epidemii, zaborów i okupacji, idącej z dostojnego Łowicza do Jasnej Góry.

Rozpędzenie w najczystszym (najbrudniejszym), gomułkowskim stylu, bo to ten cuchnący gnom obraz Matki Boskiej Częstochowskiej aresztował, a pielgrzymki batalionami kapusiów i oficerów bezpieki zabezpieczał.

REKLAMA/Advertisement

To rozpędzenie, przy milczącej aprobacie noszących szaty w kolorze lawendy tzw. hierarchów, to był akt agresji również symbolicznej, bo pokazujący polskim katolikom, że socjalistyczna władza  Boga i kościoła używa i owszem, ale tylko wtedy, gdy jej to do budowy socjalizmu potrzebne, ale kiedy uzna za niepotrzebne – to się nie certoli i “za pirze i na powietrze świże”.

Łapanka ta była szczególnie zajadła, bo dwudniowa, przy czym milicjanci i bezpieczniacy, drugiego dnia zatrzymali nawet ludzi idących gęsiego, utrzymujących 2 metrowe odstępy i do tego w namordnikach.

REKLAMA/Advertisement

Ta łapanka, to jest Manifest Socjalistyczny 2.0, bo kniaź nowogrodzki ma, jak to często miewają znudzeni prozą życia arystokraci, socjalistyczną fanaberię.

Manifest ten sprowadza się do 3 zasad:

– Ciemny Lud/Suweren: zap.ć za miskę ryżu!
– Nowe Elity: 200 baniek mam, komu je dam, takie ładne bańki, takie ładne bańki .(to cytat z ulubionej w młodości piosneczki kniazia )
– Lawendowi: siad, waruj aport – i wtedy dopiero suta micha!

A nad realizacją susznej (to po żoliborsku) idei socjalistycznej, pieczę sprawuje agresywny ateista, o którym jeszcze niedawno można było przeczytać, że nawet kniaziowi odmawiał przestąpienia progu kościoła.

***

2. Drugim wydarzeniem z gatunku symbolicznych było ujawnienie przez Ministerstwo Zdrowia (na usilne domaganie się jakiejś upierdliwej obywatelki), że od 4 marca do 19 maja, w trakcie tej hucpy zwanej epidemią, liczba zmarłych, którzy nie mieli żadnych chorób , a u których wykryto koronawirusa,  w 36 milionowym Kraju nad Wisłą, wynosi 200.

Słownie – DWIEŚCIE!

Informacja ta, zamieszczona przez najpoczytniejszy portal w PRL-bis pod kamuflującym tytułem, została zgodnie przemilczana przez media rządowe i antyrządowe, choć wydawałoby się, że powinna wzbudzić zainteresowanie (eufemizm).

Ale ponieważ jesteśmy dorośli rozumiemy, że co innego teatrzyk z obsobaczaniem się w sejmie – a co innego naprawdę duże połowy, które najlepiej się udają w mętnej wodzie.

Wracając do tych 200 zmarłych; co ta informacja znaczy?

A, co kto woli:

–  bo albo znaczy, że statystyki są stiuningowane (to w polityce, szczególnie przed wyborami, normalka) i tych zmarłych na koronawirusa jest 10, 100, chgw ile więcej –  i to byłby kryminał.

– albo że są prawdziwe, czyli że przy 200 zmarłych na przestrzeni 11 tygodni, gdy codziennie na raka i choroby sercowo-naczyniowe umiera w PRL-bis ponad 700 ludzi, bankster i minister o wyglądzie sadystycznym zamknęli Polskę, zrujnowali gospodarkę, sterroryzowali 36 milionów Polaków –  i to byłaby granda nad grandami.

Tak czy inaczej, aż strach pomyśleć, ile teraz się idących w miliardy (to międzynarodowo)  i ciężkie miliony (to lokalnie) fortun na tej masie upadłościowej, po zniszczonych nie tylko polskich firmach, ale całych branżach potworzy.

Ale jeśli naprawdę na tę odmianę grypy zmarło przez 11 tygodni tylko 200 ludzi, to znaczy, że miałem rację deklarując publicznie, iż na tego koronawirusa mam wywalone, i praktykując to wywalenie w każdej dziedzinie i przy każdej możliwej okazji.

Ewaryst Fedorowicz

Ewaryst Fedorowicz – Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię.