Farage przed głosowaniem ws. brexitu w PE: Następnym krajem, który opuści UE będzie Polska

Podczas porannej konferencji prasowej przed dzisiejszym głosowaniem Parlamentu Europejskiego nad umową o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jeden z najbardziej zasłużonych ws. brexitu – wciąż jeszcze europoseł Nigel Farage – zapewnił, że będzie walczył o Wielką Brytanię w negocjacjach dotyczących przyszłych stosunków z Unią Europejską po formalnym opuszczeniu bloku pod koniec tygodnia. 

Powiedział, że Wielka Brytania będzie nadal walczyć z UE o rybołówstwo i rolę Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w każdej przyszłej umowie. Oświadczył, że “nie ma już odwrotu”, gdy Wielka Brytania opuści UE 31 stycznia.

– Widziałem prawdziwe oblicze UE już w 2005 r., widziałem europejskie referendum konstytucyjne we Francji, widziałem europejskie referendum konstytucyjne w Holandii i ci ludzie głosowali przeciw. Widziałem, że instytucje całkowicie ignorują wolę ludzi, łamiąc własne przepisy (.) i od tego momentu czułem, że jest to antydemokratyczna, zła struktura … Myślę, że jest to teraz bardzo niebezpieczny projekt polityczny, w którym ludzie mają najwyższą kontrolę nad prawem… władzę bez odpowiedzialności – stwierdził przywódca Partii Brexitu.

Farage wyraził też opinię, że następnym krajem, który po Wielkiej Brytanii opuści UE będzie Polska. Wspomniał też o Włoszech i Danii.

REKLAMA/Advertisement