Fanpejdż na Facebooku o tematyce rowerowej zbanowany za słowo… “pedał”! [wideo]

Organizator wycieczek rowerowych z United Cyclists, właściciel stron i fanpage’y, których tematyką są rowery i wyprawy rowerowe postanowił na youtube przeprosić wszystkich myślących politycznie poprawnie za nadużywanie na Facebooku słowa “pedał”. Skłoniło go do tego usunięcie stron facebookowych na których doszło do tego “nadużycia” z strony jego podczas wymiany zdań w komentarzu ze swoim przyjacielem.

Co ciekawe, cała rozmowa toczyła się na zamkniętej grupie facebookowej o tematyce rowerowej, ale jednak i tam znalazł się jak widać ktoś komu to się nie spodobało – albo uczynił to osławiony algorytm Facebooka, który wychwycił nadreprezentację słowa “pedał” w rozmowie – i przyczynił się do zniknięcia stronki.

O całej sytuacji opowiedział na kanale youtube ten, który dokonał owej słownej zbrodni. Jednocześnie bardzo mocno przepraszał i dodał, że słowo “pedał” już więcej nie pojawi się w jego ustach. Tak samo też na wszelki wypadek z rozmów zniknie słowo “czarny”, co też może być uznane za niepoprawne politycznie.
– Słowo “pedał” zostanie zastąpione słowem “kanadyjczyk”, a słowo “czarny” zastępujemy słowem “różowy”. Więc jeżeli padnie hasło “różowy kanadyjczyk” będziecie dobrze wiedzieć o co mi chodziło – ironizował w nagraniu na Youtube.

REKLAMA/Advertisement