Ewolucja lichwy

Ludzie będący w ciężkiej sytuacji życiowej niejednokrotnie padają ofiarami nieetycznej pożyczki. Za pozornie korzystną ofertą, chowa się podstępna umowa, która może odebrać pożyczkobiorcy dorobek życia! Lichwa to zjawisko, z którym musimy mierzyć się od dawien dawna. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że z biegiem czasu proceder ten przybiera coraz bardziej przebiegłe formy! W jaki sposób ewoluowała lichwa i co przyczyniło się do jej rozkwitu? Aby bliżej przyjrzeć się temu problemowi, warto sięgnąć po książkę dr Miry Modelskiej-Creech, która dostępna jest już w regularnej sprzedaży na stronie https://3dom.pro/18766-lichwa-dr-mira-modelska-creech.html Wydawnictwa 3DOM.

Dzieło zostało napisane w oparciu o opowieści, które autorce pozycji przekazywała jej babcia. Książka dr Miry Modelskiej-Creech pokazuje, jak między okolicznościami dnia codziennego w życiu naszych przodków stale przewijał się temat lichwy – był to ogromny problem, za którego sprawą ludzi ograbiano nie tylko z pieniędzy i majątku, ale przede wszystkim z poczucia szczęścia i stabilizacji.

Pozycja umożliwia porównać, jak lichwa działała kiedyś z tym, jak jej funkcjonowanie wygląda w dzisiejszych czasach. Autorka najpierw przytacza historie z przeszłości, opowiadając m.in. o rodzinie Bnińskich i ich pałacu w Samostrzelu oraz o losach dworu Stara Hańcza, który to nieustannie przechodził w ręce innego właściciela, by następnie przejść do wydarzeń, które obserwować możemy obecnie. Dzięki tak kompleksowej analizie jesteśmy w stanie dostrzec, jak na przestrzeni lat zmieniły się metody nieuczciwego przejmowania majątków. Zawiłe procesy, współzależności oraz problemy, które przedstawia dzieło, świadczą o tym, że lichwa przedostała się do ogólnoświatowej gospodarki. Podążając za rozważaniami Pani dr Miry Modelskiej-Creech ukazanymi w książce, zdajemy sobie sprawę, że nacją pociągającą za sznurki w najistotniejszych obszarach tego haniebnego procederu są Żydzi. To w głównej mierze oni uważając się za nadnaród, odgrywają znaczącą rolę w nieetycznym zagrabianiu majątków. Książka od dr Miry Modelskiej-Creech ukazuje działanie systemu, w którym jednostka nie ma żadnej szansy na obronę. W układzie tym liczą się jedynie pieniądze, a człowiek i jego los schodzi na dalszy plan. Warto zdawać sobie sprawę, jakie zagrożenia współczesnego świata czyhają na nas każdego dnia – serdecznie zachęcamy do pochylenia się nad lekturą „Lichwa” dr Miry Modelskiej-Creech, która w bardzo rzeczowy i przede wszystkim niezmanipulowany sposób opisuje zjawisko.

REKLAMA/Advertisement