Episkopat atakuje abp. Lengę: Nie reprezentuje Kościoła w Polsce

– Abp Jan Paweł Lenga nie reprezentuje Kościoła w Polsce – stwierdził w oświadczeniu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Komunikat KEP nie odnosi się do konkretnej sytuacji, ale czytamy w nim, że hierarcha “występuje w środkach społecznego przekazu i wprowadza wiernych w błąd”.

Arcybiskup Jan Paweł Lenga to emerytowany ordynariusz Karagandy w Kazachstanie, który obecnie mieszka w Licheniu, w klasztorze księży marianów. Duchowny od kilku lat podnosi kwestię dramatycznego kryzysu trapiącego Kościół, odnosi się do działań masonerii, podkreśla zagrożenia ze strony tzw. środowisk charyzmatycznych oraz otwarcie krytykuje papieża Franciszka. Niedawno przyznał również, że od grudnia sprawuje Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim – tzw. Mszę Trydencką, która od 1969 roku praktycznie zniknęła z katolickich kościołów.

W ostatni poniedziałek gościł u red. Jana Pospieszalskiego w programie “Warto Rozmawiać” i tam otwarcie mówił o tych problemach, odnosząc się też do forsowanych ostatnio prób zniesienia kapłańskiego celibatu czy też herezji głoszonych np. przez arcybiskupa Monachium kardynała Reinharda Marxa.

Jak widać, Konferencja Episkopatu Polski uznała, że nie warto rozmawiać i podejmuje próbę zdyskredytowania doświadczonego misjonarza i oddanego kapłana. Jest to smutna sytuacja, tym bardziej, że biskupi ostatnio są zajęci organizowaniem Dni Judaizmu oraz Islamu…

REKLAMA/Advertisement