„Dziesięć Przykazań Imigrantów” wprowadzi rząd Dolnej Austrii wobec ubiegających się o azyl

Rząd regionalny Dolnej Austrii – kraju związkowego w północnej części kraju – planuje wprowadzenie nowego zestawu zasad dla imigrantów, które mają być stosowane po przybyciu do kraju, a który stał się już znany jako „Dziesięć Przykazań Imigrantów”.

Według “Deutsche Welle” lista żądań zostanie wydana nowym imigrantom – w tym uchodźcom – jak tylko dotrą do Dolnej Austrii, największego powierzchniowo i drugiego pod względem liczby ludności landu.

Według niemieckiej gazety “Die Welt” projektem kieruje Gottfried Waldhäusl z współrządzącej krajem na szczeblu federalnym nacjonalistycznej Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), który w Dolnej Austrii jest ministre stanu odpowiedzialnym za politykę azylową.

Nowe przepisy będą wymagać od migrantów nauki języka niemieckiego, przestrzegania wszystkich austriackich przepisów i przyjęcia „austriackich wartości” w wychowywaniu dzieci. Zobowiązują również nowych przybyszy do rozwiązywania konfliktów bez przemocy, poszanowania wolności religijnej, zapobiegania niepotrzebnym cierpieniom zwierząt (chodzi tu przede wszystkim o zabijanie ich wg zasad halal lub koszerności) – i “okazania wdzięczności” Austrii.

REKLAMA/Advertisement

Przykazania będą połączone z zajęciami integracyjnymi, oferowanymi w 15 różnych językach, dla cudzoziemców ubiegających się o azyl. Wszyscy, którzy chcą pozostać w Austrii, będą musieli podpisać umowę o przestrzeganiu zasad.

Waldhäusl powiedział “Die Welt”, że przykazania będą wydawane uchodźcom obok oficjalnych dokumentów azylowych. Minister nie określił, kiedy nowa polityka wejdzie w życie, ale powiedział, że zrobi to „wkrótce”.

REKLAMA/Advertisement

Waldhäusl znany jest z twardej postawy wobec imigracji, która jest zgodna z polityką jego partii. Jest jedynym przedstawicielem FPÖ w rządzie Dolnej Austrii, kontrolowanym przez chadeckie ÖVP i kierowanym przez Johannę Mikl-Leitner.

za: welt.de
dw.com