Dziambor: Jeśli dojdziemy do władzy, zrobimy wszystko, by ułatwić ludziom życie [WIDEO]

“Kolejne rządy, które sprawują władzę w naszym kraju, konserwują obecny system, ponieważ obawiają się, iż wprowadzenie głębokich reform spowoduje negatywne rekcje społeczne i utratę poparcia w wyborach ” – taki przekaz płynie z wywiadu, którego udzielił PAFERE świeżo wybrany wolnościowy poseł Konfederacji, Artur Dziambor.

W polskiej polityce – zdaniem Dziambora – brakuje wizjonerów, ludzi, którzy mieliby odwagę podejmować takie decyzje, które rzeczywiście zmieniałyby system, choćby w dziedzinie edukacji.

– Czy na przykład likwidacja karty nauczyciela spowoduje, że kilkaset tysięcy ludzi pracujących w szkolnictwie odejdzie nagle z pracy? Absolutnie nie, oni w większości dopasują się do nowych realiów i z czasem zauważą, że to dla nich o wiele bardziej korzystne. Jednak obecnie rządzący boją się to ruszyć – mówi Dziambor.

Poseł Konfederacji przyznaje, że sam przez dłuższy czas przekonywał prezesa Janusza Korwin-Mikkego do idei bonu oświatowego. JKM postulował bardziej radykalne rozwiązania, które jednak w tej rzeczywistości nie miałyby szansy na realizację. Niestety, zdaniem Dziambora, politycy PiS nawet tego nie chcą wprowadzić.

– Oni w ogóle nie rozumieją o co chodzi. Nie potrafią odróżnić bonu oświatowego od subwencji – zauważa parlamentarzysta.

REKLAMA/Advertisement

Zapowiada, że w kolejnej kadencji politycy Konfederacji będą mieli o wiele więcej do powiedzenia niż obecnie.

– My dopiero jesteśmy na początku drogi, ale obiecuję, że gdy tylko będziemy mieli taką możliwość to na pewno zrobimy wszystko, by zmienić Polskę na lepsze – deklaruje Dziambor.

Poseł koła Konfederacja odwiedził Fundację PAFERE po raz pierwszy, ale obiecał kolejne wizyty i dzielenie się swoimi opiniami na temat tego, co dzieje się w parlamencie. Poseł Dziambor oświadczył również, iż jest otwarty na merytoryczną współpracę z ugrupowaniami dążącymi do poszerzenia wolności gospodarczej w naszym kraju.