Dr Targalski: Były całe organizacje żydowskie, które zajmowały się donoszeniem na Żydów i Polaków, którzy Żydom pomagali [WIDEO]

Dr Jerzy Targalski w swoim filmowym felietonie dla Telewizji Republika dał gotową receptę jak należy bronić się przed szkalowaniem Polski. Co Izrael czyni z jednego w zasadzie powodu, aby w ten sposób legitymizować roszczenia wysuwane przez środowiska żydowskie wobec Polski.

Dr Targalski mówi więc wprost, że należy wskazać, że wśród Żydów byli również tacy, którzy pomagali Niemcom w łapaniu innych Żydów i wysyłaniu ich do obozów koncentracyjnych:

REKLAMA/Advertisement

– O ile, jeśli chodzi o Polaków, to z Niemcami współpracowali ludzie marginesu społecznego, to wśród Żydów z Niemcami współpracowała elita żydowska. To Judenraty przygotowywały spisy Żydów, żeby Niemcy wiedzieli kogo wymordować. To Judenraty organizowały transporty do Oświęcimia. To policja żydowska zaganiała pałkami swoich braci do wagonów jadących do Oświęcimia. Były całe organizacje żydowskie, które zajmowały się łapaniem Żydów ukrywających się, donoszeniem na Żydów i donoszeniem na Polaków, którzy Żydom pomagali.

Jak stawić opór szkalowaniu Polski i narodu polskiego

Dr Jerzy Targalski widzi proste rozwiązanie:

REKLAMA/Advertisement

– Obrona, moim zdaniem, powinna polegać na tym, że należy teraz przypomnieć świadectwa, ale świadectwa żydowskie, o tym jak wyglądało zachowanie samej społeczności żydowskiej i kolaboracja przy Holocauście, bo tak to trzeba nazwać. Wtedy wreszcie skończy się ta wyjątkowość narodu żydowskiego. Zacznie być normalnym narodem jak każdy inny. I skończy się to oskarżanie Polaków o współudział, który ma na celu wydobycie od nas pieniędzy.

REKLAMA/Advertisement