Dr Kurek: PiS ma interes w tym, by Żydzi szkalowali Polskę [WIDEO]

– Przedstawianie Polaków w taki sposób oczywiście jest nieuczciwe. Ten raport ADL jest kolejną wielką hucpą przeciwko Polsce skomentowała w wywiadzie dla Mediów Narodowych raport Ligi Przeciw Zniesławieniom dr Ewa Kurek, historyk i badaczka stosunków polsko-żydowskich.

REKLAMA/Advertisement

– Rząd wydaje pieniądze na głupoty, zamiasta założyć Ligę Przeciw Zniesławieniu Polski i opublikować raport antypolonizmu wśród Żydów – mówiła. – Skoro Polska jest faktycznie od tysiąca lat takim antysemickim krajem, to czemu Żydzi tak ciągną do nas? Czemu wyrabiają paszporty polskie?

Dr Kurek obwiniła za tę sytuację “skundlenie polityków” i oświadczyła, że raportem nie powinno się przejmować. To w krajach zachodnich Żydzi są atakowani, podczas gdy wizytujący np. groby cadyków w Polsce Żydzi w chałatach spokojnie przechadzają się po ulicach.

REKLAMA/Advertisement

Zapytana o przyszłość sprawy ekshumacji w Jedwabnem, odpowiedziała że “jeśli rząd ma rozum”, to powinien to zrobić.

– Ale polski rząd, jak dochodzą mnie słuchy, rząd myśli o ekshumacji w Wiznej, robić badania pogromu kieleckiego. To nie ta bajka! Wszystko wskazuje na to, że Kielce były prowokacją ubecką. A na czele władz lokalnych stali Żydzi – mówiła. – Jedwabne stało się ważną częścią procederu przesuwania nas z kategorii ofiar II wojny światowej do kategorii sprawców.

REKLAMA/Advertisement

Dr Kurek uznała za paradoks fakt, że Polacy muszą walczyć o ekshumację z własnym rządem i wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość ma jakiś interes w tym, że Żydzi szkalują nasz kraj.

Całe nagranie poniżej.

Foto: TT/@MrJonnyDaniels