Dr Kowalski: B. szef WSI objeżdża garnizony wojskowo-esbeckie. Wiosną, latem może dojść do puczu [WIDEO]

– Gen. Dukaczewski non stop objeżdża garnizony wojskowo-esbeckie i agituje przeciwko rządowi. Dziwie się, że minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński na to pozwala. Gen. Dukaczewski spotyka się w garnizonach z kadrą o jednoznacznie negatywnym stosunku do obecnych władz państwa polskiego. Tam podpala się zarzewie przyszłego buntu, który będzie polegał na wypowiedzeniu posłuszeństwa państwu polskiemu. Na podgrzewanie nastrojów liczy również PO. Stąd ten sojusz, stąd te wizyty w Sejmie – mówił wczoraj w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl dr Lech Kowalski.

– Sprawa podburzania pracowników dawnych służb mundurowych z czasów PRL przeciwko obecnym władzom będzie się rozwijała. Będzie to prowadzone do wiosny, czy lata, kiedy będą próbowali wywołać jakieś przesilenie – dodał historyk.

Swoje tezy powtórzył dzisiaj w “Poranku Radia Wnet”.

Lech Kowalski to historyk wojskowości, autor publikacji m.in. “Generałowie”, “Kryptonim “Dunaj”. Udział wojsk polskich w interwencji zbrojnej w Czechosłowacji w 1968 roku”, “Jaruzelski. Generał ze skazą”, “Cze.Kiszczak. Biografia gen. broni Czesława Kiszczaka”, “Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego a Żołnierze Wyklęci. Walka z podziemiem antykomunistycznym w latach 1944-1956”.

za: wpolityce.pl