Dr Brzeski: Służby Izraela i Niemiec uzgodniły, że będą tresować Polaków i wpajać nam Holokaust [AUDIO]

Dr Rafał Brzeski jest specjalistą w dziedzinie wojny informacyjnej, służb specjalnych i terroryzmu, a ponadto: dziennikarz (BBC, ABC News, Baltimore Sun, Polskie Radio), tłumaczem, pisarzem, publicystą, byłym szkoleniowcem oficerów brytyjskiej policji.

Kilka dni temu, przed 80 rocznicą Nocy Kryształowej mówił o niemieckiej polityce historycznej. Kristallnacht była pogromem Żydów w nazistowskich Niemczech, zainicjowanym przez władze państwowe w nocy z 9 na 10 listopada 1938 r. W efekcie: zamordowano 91 osób narodowości żydowskiej; spalono 171 synagog; zniszczono 7500 sklepów należących do Żydów; zdemolowano 171 domów mieszkalnych; zbezczeszczono prawie wszystkie cmentarze (kirkuty) żydowskie; osadzono w obozach koncentracyjnych 26 tys. Żydów.

REKLAMA/Advertisement

W miejscowości Connstatt pod Stuttgartem 9 listopada odbyły się uroczystości związane z rocznicą. Na zaproszeniu znalazła się informacja o “polskim obozie zagłady”, co dr Brzeski skomentował:

– 60-dniowy „czas pokutny”, zapoczątkowany wystapieniem prezydenta Niemiec Franka Waltera-Steinmeiera, już się skończył. Starczy już […] proszenia o przebaczenie.

REKLAMA/Advertisement

Zestawienie Niemców wybijających szyby z Polakami rzekomo dokonującymi mordów na Żydach jest celowe.

– Chodzi o połowiczne przyznanie się do winy i zrzucenie tej najgorszej winy na kogoś innego – stwierdził.

Dr Brzeski nie ma wątpliwości, że działania te są wspólnym dziełem niemieckich i izraelskich służb specjalnych.