Dr Brzeski o Sorosie i jego chęci kupna Radia Zet: Nie chodzi o interesy. Kwestia wojny ideologicznej i propagandy

Dr Rafał Brzeski – ekspert ds. bezpieczeństwa w wywiadzie dla wPolityce.pl skomentował pojawiające się w mediach o chęci zakupu Radia Zet przez koncerny kontrolowane przez amerykańskiego spekulanta żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa. Zdaniem Brzeskiego Soros chce wpływać mocniej na wydarzenia w Polsce, a władze naszego kraju nie powinny mu zezwolić mu na kupno żadnych mediów.

– Działania współpracowników Sorosa w Polsce od dłuższego czasu się nie udają, dlatego zapewne stwierdził, że skoro działają tak marnie, to sam się włączy. Brakowało mu ogólnopolskiego radia i telewizji. Wiadomo, że nie chodzi tu o interesy. Bo jaki interes zrobiłby na jednej stacji radiowej? Z jego perspektywy pewnie niewielkie. To kwestia wojny ideologicznej i propagandy, a nie robienia interesów – mówi.

REKLAMA/Advertisement

– Polski rząd powinien zrobić dokładnie to, co zrobili Niemcy. Ograniczyć zagraniczny kapitał w mediach do takiego poziomu, jaki jest w Niemczech. Jeżeli polski rząd ugnie się przed Sorosem, to będziemy mieli to, co działo się na Węgrzech. Proszę zobaczyć ile ich kosztowało wyrzucenie Sorosa – dodaje.

Dr Brzeski: Gdzie się podziało złoto SS? [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

Dr Rafał Brzeski dodał, że niepokoi go brak reakcji polskiego rządu i konkretnych działań w obliczu tak niepokojących doniesień.

REKLAMA/Advertisement

– Dotychczasowe narzędzia propagandowe są już trochę zwietrzałe. Pachną naftaliną. Nawet stacje radiowe są już passe. Dlatego zastanawiam się po co Soros to robi. Chyba, że będzie chciał w oparciu o Eurozet zbudować telewizję. Polski rząd mógłby kupić Eurozet. Na razie jednak bijemy pianę, że Soros chce wejść na polski rynek, a nie proponujemy działań pozytywnych – kończy.

za: wPolityce.pl