Deportacje z Niemiec mało skuteczne. Tysiące wracają do raju Merkel

Tysiące osób ubiegających się o azyl powróciło do Niemiec po deportacji z tego kraju, podaje dzisiaj gazeta “Die Welt am Sonntag”, powołując się na dane rządowe.

W sumie 28 283 osób, które przybyły do ​​Niemiec od 2012 r. i ubiegały się o azyl, ale później opuściły kraj dobrowolnie lub w wyniku deportacji, podjęły co najmniej jedną próbę powrotu do tego kraju kraju – wynika z odpowiedzi rządu federalnego na interpelację deputowanego do Bundestagu i przewodniczącego partii Altertnatywy dla Niemiec w Bawarii, Martina Sicherta. Większość z nich (22 050) ubiegała się o azyl w Niemczech po raz drugi, a 4916 podjęło trzecią próbę.

REKLAMA/Advertisement

Ponadto liczby wskazują, że na około 1000 osób ubiegających się o azyl, które obecnie mieszkają w kraju, był to ich czwarty wniosek, podczas gdy dla innych (294) był to ich piąty lub szósty raz. Gazeta zauważa, że ​​nawet ci, którzy zostali deportowani i otrzymali zakazy ponownego wjazdu, zostali uwięzieni tylko na kilka miesięcy po przyłapaniu przez władze po powrocie. Dłuższe wyroki są dość rzadkie. Dane te odzwierciedlają tylko migrantów ubiegających się o azyl i nie uwzględniają deportacji osób przybywających do Niemiec na podstawie wizy pracowniczej lub rodzinnej.

Poza tym ok. 70 tys. osób Niemcy nie potrafią deportować do krajów pochodzenia, ponieważ nie mają one żadnych dokumentów i nie sposób ustalić, jakie mają obywatelstwo.

REKLAMA/Advertisement

Każdego roku Niemcy przyjmują setki tysięcy wniosków o azyl. Według Federalnego Urzędu Statystyki (Statistische Bundesamt, Destatis) w ciągu ostatnich ośmiu lat przybyło do kraju 1,78 miliona osób ubiegających się o azyl.

za: welt.de