Daniels: Za atakami na mnie stoją rosyjskie trolle! To antysemityzm, rasizm, nienawiść!

Jonny’emu Danielsowi pomocną rękę podaje tygodnik “Sieci” braci Karnowskich. Na łamach najnowszego numeru żydowski lobbysta założyciel i prezes fundacji From The Depths skarży się na ataki na niego. Daniels w bokserskiej postawie trafił nawet na okładkę aktualnego numeru.

– W Polsce ludzie nie wiedzą, jak ostro jestem atakowany przez skrajną lewicę w Izraelu, przez marginalne, ale głośne środowiska. To są na razie ataki słowne, ale one są faktem. Mam wrażenie, że obie te grupy (skrajna polska prawica i skrajna lewica izraelska) są swoistymi partnerami w ataku na mnie, a szerzej na ludzi, którzy burzą ich obraz świata – mówi tygodnikowi Daniels. – Ataki na moją osobę są związane z szerszym problemem antysemityzmu, rasizmu, nienawiści. Moim zdaniem czuć w tym dziwną rękę, to jest wyraźny zapach rosyjskich trolli

Ponowił też stanowczy sprzeciw wobec ekshumacji w Jedwabnem.

– Tak, jestem przeciw ekshumacji i nie zmienię zdania w tej sprawie. Ale mówię też jasno: moje stanowisko ma źródło religijne. Nie jestem zapewne najbardziej religijnym z Żydów, ale wierzę w Boga, wierzę w życie pośmiertne i uznaję żydowską zasadę, że jeśli ciało zostało pogrzebane, to powinno zostać pozostawione w spokoju. Ciało jest złączone z duszą i każde naruszenie szczątków wpływa na duszę. Ci ludzie dość już wycierpieli, nie powinni być więcej nękani – tłumaczy.

Kilka dni temu podobną tezę tzn. o rzekomej rosyjskiej inspiracji ws. Danielsa wypowiedział Michał Karnowski.

Więcej w najnowszym numerze “Sieci”, który ukazuje sie w sprzedaży od dnia dzisiejszego.

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement