Cywilizacja śmierci w natarciu. W 2019 roku rekordowa liczba legalnych aborcji

– W minionym roku w polskich szpitalach dokonano łącznie 1110 aborcji, czyli o 36 więcej niż w roku 2018. Głównym powodem zabójstwa dzieci poczętych były podejrzenie choroby lub upośledzenia dziecka. Najwięcej aborcji wykonano na Mazowszu, a najmniej na Podkarpaciu, gdzie kolejny rok z rzędu nie dokonano żadnego zabójstwa dziecka poczętego – czytamy na portalu PCh24.pl.

1074 zabójstwa dzieci nienarodzonych przeprowadzono z powodu “dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu” albo “nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Najczęściej był to zespół Downa, w 271 przypadkach bez wad współistniejących wad, a w 164 wypadkach z wadami somatycznymi.

33 aborcje przeprowadzono z powodu zagrożenia zdrowia lub życia matki. Były też trzy przypadki aborcji, kiedy podejrzewano, że ciąża była wynikiem czynu zabronionego (gwałt, kazirodztwo). Najwięcej aborcji przeprowadzono w województwie mazowieckim (265), a po raz kolejny regionem przyjaznym życiu nienarodzonemu było województwo podkarpackie – nie było tam żadnej, legalnej aborcji.

Przez lata liczba legalnych aborcji nie przekraczała 1000, ale od czasu przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę uległo to fatalnej zmianie. Ubiegłoroczne statystyki są najgorsze od 1997 roku, kiedy obowiązywała ustawa zezwalająca na zabijanie dzieci z tzw. względów społecznych.

Jak widać, obecna władza akceptuje taki stan rzeczy, bo w Sejmie leży projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję podpisany przez 830 tys. Polaków. Ponadto, ponad 100 posłów złożyło wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o to, aby ten zbadał przesłankę czy mordowanie dzieci podejrzanych o chorobę jest zgodne z Konstytucją.


REKLAMA/Advertisement