Cimoch i Jeśman o protestach Polonii przeciwko ustawie 447

Amerykańska Polonia organizuje w niedzielę 31 marca protest przeciwko ustawie 447. Demonstracje odbędą się m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Filadelfii, Bostonie, Hartford i Chicago.

– Drogi Rodaku, jeżeli los Twojej Ojczyzny nie jest Ci obojętny, przyjdź, zaprotestuj przeciwko tej ustawie. Niech głos zjednoczonej Polonii zostanie usłyszany w Waszyngtonie! – wzywają organizatorzy.

REKLAMA/Advertisement

O tej sprawie w Mediach Narodowych mówili: Arkadiusz Cimoch, przewodniczący koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Edward Wojciech Jeśman, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w Południowej Kalifornii.

– Przez długi czas polska opinia publiczna, zarówno w Polsce jak i tutaj na emigracji, była zapewniana że nic się nie dzieje -mówił Arkadiusz Cimoch. – Teraz wielu Polaków nie ma wątpliwości co tego, że wisi nad nami miecz Damoklesa i że nie można dłużej wierzyć zapewnieniom naszych dygnitarzy, probujących nam wmówić, że nic się nie stało.

REKLAMA/Advertisement

– Mamy nadzieję, że środowiska które zaczynają wspólnie działać, będą w stanie wytworzyć wspólny front. Walka ta nie jest czymś, co można wygrać w krótkim okresie czasu – tłumaczył Edward Jeśman, będący jednym z organizatorów protestów.