W ciężarówce udusiło się 71 przemycanych imigrantów. Zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie

Tym tragicznym wydarzeniem żyła trzy lata temu cała Europa. Na autostradzie w Austrii została porzucona ciężarówka w której jak się okazało znajdowały się ciała kilkudziesięciu imigrantów.

Rzecz wydarzyła się w okresie, kiedy do Europy ruszyła fala muzułmańskich imigrantów z Azji i Afryki Północnej. Po szczegółowym śledztwie w tej sprawie ustalono, że przemycani imigranci udusili się nie w Austrii, ale jeszcze na terenie Węgier. Stąd też sprawą zajął się węgierski wymiar sprawiedliwości. Wyrok został wydany wobec  tego przez sąd w Kecskemét na Węgrzech.

REKLAMA/Advertisement

Czterem mężczyznom, trzem Bułgarom i Afgańczykowi postawiono zarzut morderstwa i przemytu ludzi. Prokuratura wnioskowała o dożywocie. Sąd skazał ich jednak na karę 25 lat pozbawienia wolności. Na czele całej grupy przemytniczej stał wspomniany 31-letni Afgańczyk.

W sprawę zamieszanych było jeszcze kolejnych sześciu Bułgarów i Libijczyk którzy również usłyszeli zarzuty. Otrzymali oni wyroki od 3 do 12 lat więzienia.

REKLAMA/Advertisement

W wyniku tego tragicznego zdarzenia w sumie śmierć poniosło 71 osób, w tym 59 mężczyzn, 8 kobiet i 4 dzieci. którzy pochodzili z Syrii, Iraku i Afganistanu.