Chwali się, że stoi za usunięciem z Facebooka stron narodowców . Tymczasem w tym roku usłyszał wyrok 4 lat więzienia [wideo]

Rafał G., w tym roku usłyszał wyrok 4 lata więzienia. Bezwzględnego więzienia, czyli jeżeli wyrok się uprawomocni to oznaczać będzie, że G. pójdzie siedzieć. Rafał G. jest szefem Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej “Teatr TrzyRzecze” w ramach którego powołał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. To właśnie ten “ośrodek” na swojej stronie na Facebooku pochwalił się tym, że stoi za usunięciem z Facebooka stron narodowców.

“Ośrodek” zapowiedział również, że podejmuje dalsze kroki w tym względzie i zapowiada, że usunie z Facebooka kolejnych 50 stron! “Ośrodek”, czyli de facto Rafał G. i Konrad D.

Oto wpis sprzed trzech dni na stronie facebookowej “ośrodka”:
WIELKA AKCJA ŚRODOWISK LEWICOWYCH ZAKOŃCZONA SUKCESEM !
Zniknęły strony Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Zablokowane zostały też profile ich działaczy. Strata jest bolesna, bo nacjonaliści wykorzystywali serwis do zbierania pieniędzy na Marsz Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w Warszawie.
Zdradzimy wam pewien sekret. W najbliższych dniach uderzymy w 50 kolejnych prawicowych profili.
good night white pride 🙂

Można się domyślać jedynie, że to te same środowiska lewicowe, które są odpowiedzialne za wywoływania zadym 11 listopada, kiedy to te środowiska organizowały blokady lub ściągały bojówki niemieckie do Polski. To są te same środowiska, które prowadzą mniej lub bardziej otwartą wojnę z Kościołem Katolickim, te środowiska, które mają w pogardzie katolików, tak jak Rafał G., który, pomimo protestów katolików, którzy zgromadzili się pod jego Teatrem TrzyRzecze, zrobił w tym teatrze odczyt bluźnierczej sztuki “Golgota picnic”.

Być może to właśnie takie osiągnięcia w imię “tolerancji” skłoniły m. in. Fundację Batorego do zainwestowania pieniędzy w Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Wydaje się, że jednak fundacja pożałowała swojego kroku, kiedy okazało się, że G. został postawiony w stan oskarżenia, a następnie skazany.

Rafał G. zasłynął bowiem nie tylko ze swojej nietolerancji wobec wyznania katolickiego. Jak przypominaliśmy niedawno na łamach Dziennika Narodowego w artykule “Oszust finansowy zbiera pieniądze, aby pisać donosy do Watykanu na ks. prałata Romana Kneblewskiego” – Rafał G. w lipcu tego roku został skazany na 4 lata bezwzględnego więzienia za różnego rodzaju oszustwa finansowe do których wciągnął również inne osoby. Wśród czynów jakich dopuścił się G. było “wielokrotne doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem” kontrahentów oraz banku, “kradzież z banku ponad 200 tys. zł a także “sprzeniewierzenia pieniędzy kontrahentów”. Oprócz kary więzienia Rafał G. dostał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na 10 lat oraz zajmowania stanowisk w zarządach stowarzyszeń na 5 lat. Razem z G. skazane zostały również jego żona i była współpracownica. Pierwsza z nich dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, druga 14 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata.

REKLAMA/Advertisement

Jeżeli wyrok się uprawomocni, Rafał G. będzie mógł walczyć z ksenofobią i rasizmem, ale już tylko w ramach więziennych murów. Tam też w ramach resocjalizacji będzie mógł założyć i prowadzić więzienny teatr.

“Ośrodek” Rafała G. chwali się, że stoi za usuwaniem profili narodowych z Facebooka

Sędzia odczytuje wyrok w sprawie Rafała G., jego żony i współpracowniczki

Sędzia przedstawia uzasadnienie wyroku. Jest to bite 1,5 godziny przemowy

Rafał G. na sali sądowej nie był już taki dziarski jak na Facebooku