Byli koledzy z ZChN apelują do Marcinkiewicza: “Powinien wrócić do żony!”

Byli koledzy Kazimierza Marcinkiewicza, dawni działacze Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego (ZChN) Marian Piłka i Artur Zawisza apelują do byłego premiera, aby wrócił do pierwszej żony Marii. Zawisza, który z Marcinkiewiczem był zarówno w ZChN, Przymierzu Prawicy oraz PiS, gorzko mówi o dawnym koledze.

– Trudno mi go teraz oceniać, bo nie znam motywów, które nim kierują – mówi w rozmowie z “Faktem”. Dodaje jednak, że „to, co teraz się dzieje, chluby mu nie przynosi”.

– Bo albo ludzie się śmieją, albo pukają w głowę. Rozumiem, że on sam, jeśli chodzi o perypetie z drugą żoną Isabel, nie szuka medialnego zainteresowania. Ale politycznie to robi, dlatego przykuwa uwagę medialną i spotyka się nie z taką odpowiedzią, jakiej by chciał – dodaje Artur Zawisza i radzi Marcinkiewiczowi: “Optimum to usunięcie się w cień, albo powrót do żony Marii. To byłoby rozwiązanie budujące i historia o dużym pozytywnym ładunku moralnym”.

Tak samo uważa Marian Piłka, w latach 1996-2000 szef ZChN, który mówi: “Kazimierz Marcinkiewicz powinien wrócić do żony! Więcej komentować nie chcę”. Z kolei sam były premier nie chce odnosić się do tych stwierdzeń, podobnie jak pierwsza żona Maria, z którą wziął ślub w 1981 roku. Na razie jednak musi on spłacić zaległe alimenty wobec drugiej żony Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz.

REKLAMA/Advertisement

za: fakt.pl

REKLAMA/Advertisement