Burmistrz-narodowiec wyrzuca halal z oferty stołówek: W Galii jemy dziki, jak Asteriks!

Sześć francuskich szkół podstawowych w Beaucaire – miejscowości w regionie Oksytania, w departamencie Gard będzie podawać na stołówkach wieprzowinę w każdy poniedziałek. Nie zostanie zaoferowana alternatywa, po tym jak burmistrz miasta zdecydował, że zaspokojenie potrzeb religijnych jest “wbrew wartościom Republiki Francuskiej”.

– Muzułmańskie dzieci mogą zjeść lunch w domu lub zostawić jedzenie na talerzach – powiedział, odrzucając sugestie, że celem było skierowanie uwagi na grupy mniejszościowe.

– To rozwiązanie będzie tańsze i umożliwi wsparcie francuskim hodowcom wieprzowiny – dodał polityk. – Koniec końców musimy spojrzeć na to z innej perspektywy: we Francji, w Galii, jemy dziki, tak jak Asterix.

Burmistrz Julien Sanchez jest członkiem Frontu Narodowego od 2000 r. Poza obowiazkami włodarza miasta,jest również przewodniczącym grupy FN w Radzie Regionalnej Oksytanii. Jako absolwent komunikacji społecznej pracował nad wizerunkiem liderki partii – Marine Le Pen, ale i jej ojca – Jean Marie, nawet po usunięciu go z partii.

za: euronews.com

REKLAMA/Advertisement