Burkina Faso: Kolejni katolicy zamordowani. Terroryści uderzyli w czasie procesji

– Czterech katolików zostało zabitych przez grupę terrorystów podczas procesji w mieście Zimtenga na północy Burkiny Faso w Afryce Zachodniej – powiedział dzisiaj przewodniczący konferencji episkopatu Burkiny Faso i Nigru biskup Paul Ouedraogo.

– Wczoraj (w poniedziałek) w archidiecezji Ouahigouya (duże miasto na północy kraju), pewni osobnicy zaatakowali katolików i zabili czterech z nich – dodał hierarcha w czasie posiedzenia plenarnego biskupów i księży z Burkina Faso oraz Nigru w Wagadugu – stolicy tego pierwszego kraju.

REKLAMA/Advertisement

– Figura Matki Boskiej wędrowała po parafii; obrzęd został zapoczątkowany 1 maja, a w poniedziałek 13 maja figura miała być we wsi Kayon. Przy wjeździe do wsi Singa grupa terrorystów zatrzymała procesję, zabiła czterech wiernych i spaliła figurę – dodał biskup.

Zdaniem Narodowej Agencji Prasowej Burkiny Faso (AIB) terroryści zatrzymali procesję.

REKLAMA/Advertisement

– Pozwolili odejść nieletnim, rozstrzelali czterech dorosłych i zniszczyli figurę Maryi Dziewicy – dodał mieszkaniec cytowany przez afrykańskie media.

Jest to już kolejny w ciągu kilku dni atak wymierzony w katolików. W niedzielę, na północy afrykańskiego kraju doszło do ataku na kościół w czasie Mszy Świętej. Zostało zamordowanych sześciu wiernych, w tym ksiądz odprawiający nabożeństwo.

za: polsatnews.pl

 

WAŻNE! Jeśli obchodzi Cię sprawa ustawy 447, posłuchaj apelu szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement