Bruksela walczy o tzw. praworządność. Timmermans znów atakuje i poucza Polskę!

Tak, jak można było się spodziewać wtorkowe posiedzenie ministrów ds. europejskich było kolejnym elementów ataku i nacisku na Polskę. Znany z wyjątkowej niechęci i arogancji wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans stwierdził, że sytuacja związana z wymiarem sprawiedliwości “pogorszyła się” i jest “zaniepokojony” tym faktem.

Ministrowie ds. europejskich spotkali się w Luksemburgu i znów tematem była sytuacja wymiaru sprawiedliwości i praworządność w Polsce. Frans Timmermans w swoim stylu pouczał nasz kraj i zapowiedział, że Rada ds. Ogólnych podniesie temat Polski jeszcze w tym roku:

Sytuacja dotycząca praworządności w Polsce nie poprawiła się; przeciwnie pogorszyła się, a władze przyspieszyły proces zmian nominując sędziów do Sądu Najwyższego – atakował holenderski wiceszef KE.

Timmermansowi nie podoba się fakt, że polskie władze wciąż nie określiły jasnego stanowiska dotyczącego decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE, które dotyczą zawieszenia zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym. Eurokrata po raz kolejny był zmartwiony sytuacją w Polsce:

– Dziś niestety nie jestem optymistą i jestem zaniepokojony rozwojem wydarzeń – stwierdził brukselski urzędnik.

za: tvp.info

REKLAMA/Advertisement