Biedroń podczas debaty w PE nt. praworządności w Polsce: “Wstydzę się, że w moim kraju rządzą ludzie gorsi od komunistów”

– Wstydzę się, że w moim kraju rządzą ludzie gorsi od komunistów. Zniszczyli ten kraj gorzej niż komuniści – grzmiał podczas wczorajszej burzliwej debaty w Parlamencie Europejskim nt. praworządności w Polsce europoseł Robert Biedroń, jeden z trzech liderów porozumienia Lewica zawiązanego przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2019 r. Na listach lewicy znaleźli się nie tylko działacze postkomunistycznego SLD ale nawet Komunistycznej Partii Polski.

– Zbigniew Ziobro na skinienie Kaczyńskiego niszczy polski system prawny. Polski rząd jest gotowy doprowadzić do kolejnej katastrofy: zamrożenia środków unijnych i doprowadzenia do polexitu. To jest realne zagrożenie, za które zapłacić mogą zwykli obywatele. Przez szalony amok PiS, Polacy nie mogą żyć w praworządnym kraju – dodał.

 – Obecny rząd próbuje wrobić Donalda Tuska w odpowiedzialność za urojony zamach smoleński. Na wniosek obecnego ministra, jego mecenas Roman Giertych – który powiedział, że Tusk jest niewinny – został postawiony przez Izbę Dyscyplinarną. I to jest już powód do szykan – dodał Radosław Sikorski. – To nie jest europejskie rozumienie pojęcia praworządność. Dlatego dziękuję pani komisarz i Komisji za to, że próbuje nam pomóc przywrócić praworządność w Polsce.

– Czas dyplomacji doszedł końca. Polacy oczekują od Komisji Europejskiej działań. Pani komisarz – oczekujemy konkretnych działań – prosiła Sylwia Spurek.

REKLAMA/Advertisement