SLD poprze kandydaturę Roberta Biedronia na… prezydenta Warszawy

Kontrowersyjny włodarz Słupska i najbardziej znany polski homoseksualista – Robert Biedroń – może liczyć na poparcie swojej kandydatury przez Sojusz Lewicy Demokratycznej w wyborach na urząd Prezydenta Warszawy.

I choć były poseł Ruchu Palikota nie złożył deklaracji, że zamierza się ubiegać o fotel w stołecznym ratuszu, to takiej możliwości nie zanegował.

– Docierają do mnie sygnały, że gdybym wystartował , to mam szansę na dobry wynik. Deklaruję, że dziś nie mam planów dotyczących startu w Warszawie. Kto wie, co będzie jutro – oznajmił Biedroń pod koniec ubiegłego miesiąca na antenie w Radia Zet.

Taka perspektywa spodobała się wierchuszce SLD, która zadeklarowała poparcie kandydatury najbardziej znanego polityka-geja w Polsce.

REKLAMA/Advertisement

– Jeżeliby pan Robert Biedroń zdecydowałby się w najbliższym czasie na startowanie na prezydenta Warszawy, Sojusz Lewicy Demokratycznej by go poprał – zakomunikował Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący formacji postkomunistów.

Szanse na zwycięstwo Roberta Biedronia w dosyć liberalnej stolicy nie byłyby za wielkie. Paradoksalnie jego start w wyborach najbardziej osłabiłby kandydata Platformy Obywatelskiej, potęgując szanse na zwycięstwo osobę wyłonioną do batalii wyborczej przez Prawo i Sprawiedliwość.

za: rmf24.pl

REKLAMA/Advertisement