Berlin: Demonstracja przeciw sanitarnym rygorom rozwiązana. Sprzeczne dane dot. frekwencji [WIDEO]

– W sobotę przed Bramą Brandenburską w Berlinie zebrali się przeciwnicy restrykcji epidemicznych nakładanych w związku z pandemią koronawirusa. W manifestacji miało wziąć udział nawet 20 tys. osób, ale w sieci pojawiają się informacje o kilkuset tysiącach uczestników, a nawet milionie. Zgromadzenie zostało rozwiązane przez policję, ponieważ uczestnicy nie zachowali między sobą tzw. „dystansu społecznego” i w wielu przypadkach nie mieli maseczek na twarzach – czytamy na PCh24.pl.

W Niemczech utworzył się największy ruch protestu przeciw tzw. pandemii i ograniczeniom wolności obywatelskiej. Była to już druga taka demonstracja, a jej uczestnicy skandowali: “Zatrzymać szaleństwo pandemii”, “Skończyć z dyktaturą koronawirusa” czy “Opór!”. Domagali się też odejścia rządu kanclerz Angeli Merkel. Pochód został zatrzymany przez policję, której siły liczyły 3 tys. funkcjonariuszy. Dała się zauważyć duża ilość tęczowych flag niesionych przez demonstrantów.

REKLAMA/Advertisement

W sieci pojawiają się rozbieżne informacje co do liczebności protestu – od 20 tysięcy do nawet miliona. Internauci poddają w wątpliwość dane podawane przez policję. Zgromadzenie zostało rozbite pod pretekstem braku zachowania “dystansu społecznego”. Demonstrację próbowano zdusić już w zarodku – władze Berlina wydały jej zakaz, a to zostało podważone przez Wyższy Sąd Administracyjny. W proteście brała też spora liczba Polaków, w tym poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

REKLAMA/Advertisement