Będzie zmiana w ustawie o aktach stanu cywilnego? Ma to uniemożliwić adopcje dzieci przez homoseksualistów

– Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa wprowadzenie rozwiązań prawnych, które uniemożliwią adopcję dzieci przez pary homoseksualne – czytamy w poniedziałkowym “Naszym Dzienniku”.

– W mojej ocenie należy zmienić ustawę o aktach stanu cywilnego w taki sposób, żeby wyraźnie wyłączyć tego typu możliwość, czyli dokonywania transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego sprzecznych z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego – powiedział w rozmowie z gazetą wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Dodaje on, że plany te spowodowane są decyzjami sądów administracyjnych.

REKLAMA/Advertisement

– Jeżeli sądy nie rozumieją takiej klauzuli, to trzeba wyraźnie zapisać w przepisach, że transkrypcja w tego typu sytuacjach jest niedopuszczalna – dodaje zastępca Zbigniewa Ziobry.

Romanowski zaznaczył, że nie będzie to oznaczało „krzywdzenia dzieci, które nie ze swojej winy znalazły się w tego typu sytuacji prawnej” i podkreślił, że „powinno się wprowadzić regulacje, które umożliwią wydanie im dowodu osobistego, jeżeli biologiczny rodzic jest Polakiem”.

REKLAMA/Advertisement

za: wPolityce.pl