Będzie dymisja na stanowisku szefa MSZ? J. Czaputowicz może stracić stanowisko.

– Czwartkowe expose szefa MSZ Jacka Czaputowicza było drugim i prawdopodobnie ostatnim – czytamy w dzisiejszej “Rzeczpospolitej”. Dziennik pisze, że szef polskiej dyplomacji może paść ofiarą rekonstrukcji rządu, która związana jest wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Co prawda, minister Czaputowicz nie jest kandydatem w tych wyborach, ale rozważana ma być opcja zmiany na stanowisku, które zajmuje wraz ministrami, którzy dostaną się do PE. Gazeta zaznacza, że szef MSZ ma poparcie premiera Mateusza Morawieckiego, ale w czasie jego wczorajszego expose nie był obecny szef PiS Jarosław Kaczyński.

REKLAMA/Advertisement

– Losy ministra się ważą – mówi informator “Rzeczpospolitej” z kręgów klubu PiS, który ma być dobrze zorientowany w sytuacji. Dziennik pisze, że wczorajsze “długie wystąpienie Czaputowicza” było “nawet w PiS przyjęte drwinami”. Sam fakt objęcia stanowiska przez Jacka Czaputowicza był sporą niespodzianką, a Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla “Gazety Polskiej” określił tę nominację jako “pewien eksperyment”. Prezes PiS mówił, że do szefowania polskiej dyplomacji szykowano innego polityka, ale ten odmówił. Media mówiły, że chodziło o prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego.

za: DoRzeczy.pl

REKLAMA/Advertisement