Będą przyspieszone wybory? Dworczyk: “Nie można wykluczyć tego scenariusza”

– Nie można wykluczyć scenariusza, w którym mają miejsce przyspieszone wybory – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Po przegranym głosowaniu w Senacie dotyczącym wyborów korespondencyjnych to Sejm zdecyduje o losie tego projektu. PiS mimo 235 posłów w klubie parlamentarnym nie jest pewny zachowania 18 posłów Porozumienia Jarosława Gowina. Z partii Jarosława Kaczyńskiego dochodziły już głosy, że sprzeciw ludzi Gowina będzie oznaczał koniec współpracy PiS i Porozumienia, a co za tym idzie możliwą utratę sejmowej większości.

– Uważam, że trzeba ostrożnie prowadzić takie dywagacje, natomiast nie można wykluczyć scenariusza takiego, w którym mają miejsce przyspieszone wybory parlamentarne. A może np., bo przecież i takie głosy pojawiają się w kuluarach, może jest już jakaś umowa, dzięki której niektórzy parlamentarzyści Porozumienia liczą, że znajdą się w nowej większości, która będzie próbowała stworzyć rząd. Tego nie wiem. Natomiast bez wątpienia jedno jest pewne. Będziemy mieli wtedy bardzo poważny kryzys polityczny – powiedział Michał Dworczyk w radiowej Trójce. Polityk dodał, że liczy na przeprowadzenie korespondencyjnych wyborów w konstytucyjnym terminie.

REKLAMA/Advertisement