Bąkiewicz: Od lat mówimy o tym, że PiS jest środowiskiem, które tylko nieszczerze ubiera się w strój narodowo- katolicki [WIDEO]

– Od jakiegoś czasu już Prawo i Sprawiedliwość narzuca taki przekaz – mówił w Mediach Narodowych Robert Bąkiewicz, działacz ONR i prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. – Pierwszym takim przejawem była wypowiedź wiceminister Gawin, która ok. 2 miesięcy temu powiedziała o tym, że ONR powinien zostać zdelegalizowany. A teraz mamy świeże zapowiedzi ministra Jakiego czy ministra Wójcika. To tylko potwierdza, w którą stronę idzie PiS.

– My jako środowisko narodowe, jako Obóz Narodowo Radykalny, od lat mówimy o tym, że sam PiS jest środowiskiem, które tylko ubiera się w pewien strój narodowo- katolicki, że to jest tak naprawdę nieszczere, powierzchowne – kontynuuował Bąkiewicz. – On tylko pewną symbolikę zaznacza, która trafia w gusta po prostu.

REKLAMA/Advertisement

– Po co prezydentowi Dudzie Marsz Niepodległości? Będzie tylko przeszkadzał, będą krzyczeć te swoje hasła “Bóg, Honor, Ojczyzna”, jeszcze coś tam dorzucą na islamistów. Po co to Dudzie? Duda chce mieć łagodny wizerunek, on tutaj chce być prezydentem wszystkich Polaków – dorzucił od siebie rzecznik ONR Tomasz Kalinowski.

REKLAMA/Advertisement