Bąkiewicz: Chcemy ustawy przeciwko Act 447 [WIDEO]

– Polacy, patrioci, przyjaciele! To wielkie przeżycie widzieć Was dzisiaj na Marszu o wolną niepodległą Polskę!
Skoro tu jesteście, to wiecie, że nasza polska suwerenność znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Pozwólcie jednak, że naszkicuję pokrótce naszą sytuację – mówił w sobotę do ok. 20 tysięcy zgromadzonych na marszu #STOP447 prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

REKLAMA/Advertisement

– Żąda się od nas ponad 300 miliardów dolarów – ogromnej kwoty, trzykrotnie przewyższającej nasz budżet.
Za co? Za mienie bezdziedziczne, mienie które zgodnie z polskim i cywilizowanym prawem przeszło na rzecz skarbu państwa. Za mienie, którego właściciele, obywatele Polski, zginęli w trakcie wojny. My tej wojny nie wywołaliśmy, co więcej – my, polski naród, byliśmy jej największą ofiarą. Polska, mimo, że była w gronie zwycięzców, utraciła suwerenność na długie dekady. Gdy inni się rozwijali, my cierpieliśmy pod obcym jarzmem – tłumaczył. – Ustawa 447 i ogromna presja amerykańskiego rządu przez nią spowodowana to zwieńczenie długotrwałego, świetnie skoordynowanego procesu. Proces ten rozpoczął się prawie 30 lat temu. Najpierw żydowskie środowiska w USA rozpuściły tezę, że „w obliczu Holokaustu naród polski zachował się biernie”. Potem w 1996 r. Israel Singer ze Światowego Kongresu Żydów zagroził: „Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”. Już ponad 20 lat temu mówiono o żydowskich żądaniach!

– Blokada ekshumacji w Jedwabnem to kolejny etap tego procesu. Dlaczego nie możemy poznać prawdy o tych wydarzeniach? Powiem wam: dlatego, że być może zniszczyłoby to konstrukcję kłamstwa i antypolskiej propagandy!
Słyszeliście o oszczerczych, kłamliwych książkach bezczelnie zakłamujących polską historię, dzieje naszych przodków? Słyszeliście oburzające słowa najważniejszych izraelskich polityków? Po co, dlaczego z taką konsekwencją obraża się nasze dzieje, hańbi naszych przodków? Ci, którzy to robią chcą, byśmy zwrócili się przeciw naszym korzeniom, przeciw naszej polskiej, chwalebnej tożsamości! Gdy zaczniemy myśleć o sobie jako o narodzie zdrajców, tchórzy, szmalcowników, to – automatycznie – odrzucimy naszą chwalebną, polską tożsamość! Będziemy musieli budować ją na nowo. Staniemy się narodem wykorzenionym, narodem zmierzającym ku zatraceniu, narodem rozcieńczonym. Łatwiej będzie nas rozgrywać. Naszą siłą jest jedność narodowa budowana na chwalebnej pamięci przeszłych pokoleń. Pokoleń nieugiętych wojowników. Oni się tego boją i dlatego robią wszystko, by zniszczyć nasz etos. Pamiętajcie o tym! – apelował Bąkiewicz. – Żydowskie roszczenia są dla nas wszystkich realnym zagrożeniem! Potwierdzają to słowa sekretarza stanu Mike’a Pompeo, notatka ujawniona przez Stanisława Michalkiewicza, ustawa 447.

REKLAMA/Advertisement

– Cieszymy się, że po ROKU MILCZENIA pan prezes Kaczyński i pan premier Morawiecki uznali za stosowne zabrać głos. Wszyscy słyszeliśmy ich słowa. Problem polega jednak na tym, że najważniejsi polscy politycy mówią o „zobowiązaniach wojennych”. Polsce nie groziły i nie grożą zobowiązania wojenne. Ciążą nad nami za to bezprawne i niesprawiedliwe roszczenia organizacji żydowskich. Żądają od nas grubo ponad biliona złotych za mienie ludzi, z którymi łączą ich tylko i wyłącznie więzy etniczne. To zupełnie nieprawdopodobne roszczenie ZUPEŁNIE NIEZNANE CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ. Na tej samej zasadzie Indianie mogliby żądać odszkodowań za majątek pozostawiony przez bezdzietnych Indian. W naszej kulturze nie obowiązuje prawo plemienne, tylko prawo rzymskie, które jasno te kwestie rozstrzyga. Przedstawiciele rządu mówią, że na nadchodzącym posiedzeniu Sejmu „przedstawione zostaną szczegóły i działania zapowiadanych przez premiera zmian w prawie” – kontynuował prezes SMN. – Panie premierze, nas Polaków, nie ochroni przedstawianie szczegółów i działań, tylko jedna, krótka ustawa. Taką ustawę przygotowaliśmy. Zamyka ona ostatecznie kwestię żydowskich roszczeń. Uchwalenie tej ustawy nie może czekać do następnej kadencji Sejmu. Wtedy może być już za późno. Wy, rządzący, stoicie w obliczu wielkiej, historycznej próby: próby waszego patriotyzmu, waszej odpowiedzialności za naród. Jeśli jej nie przejdziecie, nie będziecie mieli prawa do nazywania się polskimi politykami. Wszak polityk to ten, który działa na rzecz dobra wspólnego.

– Panie premierze, panie prezesie! Na najbliższym posiedzeniu Sejmu bezwzględnie musi zostać uchwalone prawo chroniące Polskę przed żydowskimi roszczeniami. Jeśli tego nie zrobicie, wtedy my – oddolnie i społecznie – będziemy musieli wziąć tę sprawę w swoje ręce. Wystąpimy z obywatelską inicjatywą ustawodawczą, powołamy także roty Marszu Niepodległości – organizacje mobilizacji społecznej. Wymaga tego dobro Polski. Nie cofniemy się o krok. Roty Marszu Niepodległości będą ponadpolityczną organizacją łączącą wszystkich Polaków niezgadzających się na grabież, na utratę suwerenności. Roty, tak, jak Marsz Niepodległości, będą jednoczyły patriotów ponad podziałami. Kwestia bezprawnych żydowskich roszczeń jest zbyt ważna, by dzieliły nas szczegóły – preczyzował działacz narodowy. – Polacy, w najbliższych dniach poinformujemy Was o Rotach Marszu Niepodległości, o tym jak do nich dołączyć i jak wesprzeć ich pracę. W obliczu niebezpieczeństwa potrzebujemy jedności, pamiętajcie o tym! Troszczymy się o Polskę, a nie o obce interesy! Zgromadziła nas tu miłość do Polski. Jeśli rząd się ugnie, możemy we własnym państwie utracić władzę, stać się ludźmi trzeciej kategorii. Polska nie dysponuje kapitałem ponad biliona złotych. Obawiamy się, że na poczet tej kwoty policzona zostanie nasza ziemia, budynki, spółki skarbu państwa. Ten, kto wejdzie w posiadanie takiego majątku, stanie się na naszej ziemi panem, władcą. Innej możliwości nie ma. Panie premierze, panie prezesie: wspieramy was, ale i obserwujemy wasze ruchy. Zostaniecie rozliczeni z waszych decyzji. Naród oświadcza: NIE DLA ROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH! Polacy, kończąc moje przemówienie, apeluję do was: bądźmy razem i nie dajmy się podzielić. Jedność i duma z polskiej historii jest naszą siłą. CWP!

Wszyscy chętni, by działać proszeni są o kontakt na adres: mobilizacja@rotyniepodleglosci.pl