Bąkiewicz apeluje, by nie dawać na tacę: “Ani złotówki! Jak chcą, niech biorą od lewaków. Hierarchowie mówią językiem marksistowskim” [WIDEO]

Brak reakcji diecezji warszawsko-praskiej na profanację figury Maryi na warszawskiej Pradze, białostocki Marsz Równości oraz komentarze w tej sprawie hierarchów kościelnych były tematem wywiadu z prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz twórcą i liderem tworzonych Rot Niepodległości.

– Kościół mówi językiem świeckim, marksistowskim. To jest przegrana Kościoła a ludzi, takich jak my, którzy chcą się bronić przed profanacjami, przed atakami na Boga i wiarę, zostawiani są sami sobie. Były w Polsce takie czasy, gdy hierarchowie byli za to rozliczani – mówił Robert Bąkiewicz.

– Z tego miejsca apeluję o to, żeby wszyscy wierni diecezji warszawsko-praskiej oraz innych diecezji, gdzie nie ma pasterzy broniących wiary, Kościoła, Jezusa Chrystusa, Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej, w trakcie niedzielnych Mszy Świętych nie dawali pieniędzy na tacę. Koniec z tym! – apelował. – Nie możemy finansować Kościoła, który nie spełnia swojej roli; Kościoła, ktœry powinien prowadzić nas do Boga i zbawienia naszych dusz.

Warszawa: Figurka Matki Boskiej znieważona w ramach “działalności artystycznej” [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

– Kościoła Katolickiego i wszystkich symboli z nim związanych powinniśmy bronić! Powinniśmy bronić Maryi, bo Maryja jest z jednej strony przedmiotem kultu, z drugiej strony jest kobietą a w naszej kulturze i tradycji kobieta zawsze otoczona była szacunkiem – tłumaczył prezes Bąkiewicz.

REKLAMA/Advertisement

– Zostańmy wiernymi Kościoła Katolickiego, bo jest on mistycznym ciałem Chrystusa, ale ci patriarchowie prowadzą nas na manowce. Mówią językiem marksistowskim, językiem poprawności politycznej! – stwierdził, ponownie apelując o bojkot tacy.

– Ani złotówki! Jak chcą, niech biorą od lewaków czy od organizacji żydowskich – dodał.

Cały wywiad można obejrzeć poniżej! Zachęcamy!

REKLAMA/Advertisement

REKLAMA/Advertisement