Badamy ew. kontakty zamachowca z Nowej Zelandii z obywatelami Polski – przyznaje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że służby specjalne badają ewentualne kontakty jednego z napastników zamachu w Nowej Zelandii z obywatelami Polski – jak podaje RMF FM.

*********
(18+) LINK do nagrania z kamery zamachowca, który dokonał masakry w meczecie w Nowej Zelandii [WIDEO]
*********

Powody ku temu są dwa: jak informowaliśmy wcześniej na magazynku karabinu 28-letniego Australijczyka Brentona Tarranta – sprawcy strzelaniny w meczecie znalazły się liczne napisy, a wśród nich nazwisko Feliksa Kazimierza Potockiego, który w końcu XVII wieku walczył z muzułmańskimi Turkami i Tatarami m.in pod Wiedniem w 1683 r.

REKLAMA/Advertisement

Polska pojawia się w tej historii raz jeszcze. Zamachowiec w swoim manifeście ideowym (LINK) na str. pisze o Polsce.

REKLAMA/Advertisement

W rozdziale “Wspieraj bratnie narody” czytamy:

– Kiedy jeden kraj rusza, ruszasz wraz z nimi, wspierasz ich finansowo, politycznie, społecznie i fizycznie. Mogą być w stanie zdyskredytować jeden mały ruch z jednego narodu. Ale kiedy Europejczycy ze wszystkich krajów i kontynentów ruszają się, by odzyskać swoich braci, nie są w stanie zaatakować tych grup. Ruch może rozpocząć się w Polsce, Austrii, Francji, Argentynie, Australii, Kanadzie, a nawet Wenezueli, ale ruch rozpocznie się i kiedy to się stanie, bądź gotowy zrobić wszystko dla swoich ludzi, z całą mocą.

Warto przy okazji zauważyć, że Tarrant określa się jako “eko-faszysta” a za kraj najbliższy pod wzgledem panujących tam wartości wymienia…. Chiny!

MSZ z kolei odmówiło komentarza.

za: rmf24.pl