B. przewodniczący KNF Marek Chrzanowski wyszedł z aresztu. Spędził tam dwa miesiące.

Po spędzeniu dwóch miesięcy za kratkami były szef Komisji Nadzoru Finansowego wyszedł z aresztu śledczego w Katowicach. Podejrzany jest o przekroczenie uprawnień w sprawie rozmowy z właścicielem Getin Banku Leszkiem Czarneckim.

Chrzanowski wyjechał z terenu aresztu po 6 rano. Dawny szef KNF zatrzymany został z zarzutem przekroczenia uprawnień w spotkaniu z Leszkiem Czarneckim Sąd zdecydował w na przełomie listopada i grudnia o aresztowaniu Chrzanowskiego na 2 miesiące. Z wnioskiem o przedłużenie aresztu wystąpiła Prokuratura Krajowa.

REKLAMA/Advertisement

Nie spodobało się to przedstawicielom Chrzanowskiego, którzy oczywiście sprzeciwiali się decyzji o areszcie dla Chrzanowskiego sprzed dwóch miesięcy, twierdząc, że zarzuty wobec niego są wątpliwe. Ich zdaniem wątpliwe jest czy w ogóle doszło do propozycji korupcyjnej. 22 stycznia Sąd Rejonowy Katowice-Wschód odrzucił wniosek śledczych o przedłużenie aresztu.

Marek Chrzanowski został zatrzymany i aresztowany ze względu na nagranie rozmowy z szefem Getin Banku Leszkiem Czarneckim. Podczas spotkania Chrzanowski miał proponować właścicielowi Getin Banku i Idea Banku wręczenie korzyści majątkowej za pomoc w restrukturyzacji banków Czarneckiego.

REKLAMA/Advertisement

za: money.pl