Australijski senator: Na Afrykanerach dokonywane jest ludobójstwo, a jego sprawcy to “podludzie”

Niezależny senator do australijskiego parlamentu federalnego z Queensland, Fraser Anning, określił Murzynów atakujących południowoafrykańskich farmerów jako “podludzi” i stwierdził, że masowe napady dokonywane w tym kraju są “początkiem ludobójstwa”.

Przemawiając do zwolenników Afrykanerów, podczas wiecu zorganizowanego w Brisbane w niedzielę, Anning powiedział:

REKLAMA/Advertisement

– To jest początek ludobójstwa, o ile mi wiadomo. Sytuacja tylko się pogorszy, bo ludobójstwo właśnie się zaczęło. Każdy, kto gotowałby żywcem dziecko, gwałciłby jego matkę i mordował ludzi, tak jak teraz ich mordują, jest podczłowiekiem.

Komentarz dotyczył zapewne mordu na rodzinie Viana – o którym można przeczytać tutaj.

REKLAMA/Advertisement

Podczas swojego przemówienia Anning powątpiewa w zdolność czarnych mieszkańców RPA do skutecznej pracy na roli.

– Kiedy ci ludzie przejmą farmy, jak widzieliśmy to już w Rodezji [Zimbabwe], farmy popadną w ruinę. Za kilka lat będą domagać się naszego wsparcia i możecie być pewni, że Narody Zjednoczone będą żądać, abyśmy wsparli tych ludzi pomocą humanitarną.

REKLAMA/Advertisement

Anning poparł propozycję Petera Duttona. Dwa tygodnie temu minister spraw wewnętrznych Australii, Peter Dutton, powiedział że rozważa wprowadzenie ułatwień dla białych farmerów z Afryki Południowej, by dać im dostęp do szybko przyznawanych wiz pobytowych z przyczyn humanitarnych. Decyzja może zostać podjęta w odpowiedzi na wezwania do odbierania własności ziemi białym na rzecz czarnych rolników w RPA i obawy o wzrost liczby zabójstw na farmach. Dutton powiedział wcześniej dziennikarzom, iż biali w Afryce Południowej potrzebują pomocy „z cywilizowanego kraju, takiego jak nasz”.

Julie Bishop, minister spraw zagranicznych, w zeszłym tygodniu skrytykowała uwagi Duttona, mówiąc że Australia nie planuje specjalnych rozwiązań wizowych dotyczących białych mieszkańców RPA. Rząd Republiki Południowej Afryki skrytykował jego komentarze jako “smutne” i “godne ubolewania”.

Fraser Anning jest przeciwnikiem małżeństw tej samej płci i był jednym z dwunastu senatorów, którzy głosowali przeciwko ustawie to umożliwiającej z 2017 r. W zeszłym roku Anning głosował też przeciw aborcji.

za: theguardian.com