Feminiści, anarchiści, komuniści, geje, uzależnieni, imigranci na kontrze do Marszu Niepodległości!

– Masz dość poważnych defilad i faszystowskich pochodów? Wkurza Cię, że wciąż dla tak wielu “wolność” pozostaje w tym kraju niespełnioną obietnicą? Chodź z nami! Tego dnia chcemy świętować naszą solidarność i codzienną odwagę tych, dla których niepodległość wciąż pozostaje poza zasięgiem – tak do udziału w swojej ulicznej imprezie określanej mianem “antyfaszystowskiego street party” zachęca tzw. Koalicja Antyfaszystowska.

KA stworzyli w ubiegłym roku aktywiści skrajnej lewicy (m.in. Obywateli RP, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Antify), stawiając sobie niezwykle ambitny cel – zablokowania Marszu Niepodległości. Jak wiemy, to się oczywiście nie udało. Między innymi dlatego, że na lewackie imprezy zgłasza się wielokrotnie mniej chętnych niż na największą imprezę patriotyczną w naszym kraju.

“Za Wolność Waszą i Naszą!” to impreza Koalicji (ale już uszczuplonej, bo Obywatele RP mają w tym roku swoją, konkurencyjną) rozpocznie się na Placu Unii Lubelskiej a skończy się na Placu Trzech Krzyży (nie wiemy, czemu akurat na tak “klerykalnym” miejscu). W każdym razie, jak zapewnia na stronie wydarzenia jeden z wybierających się, będzie to impreza dla każdego: feministy, anarchisty, komunisty, geja, uzależnionego (w to nie wątpimy! – przyp. red.), imigranta...

Inni nie wykluczają fizycznej konfrontacji.

REKLAMA/Advertisement

Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet demonstrują 11 listopada osobno na skwerze Stanisława Wisłockiego pod hasłem “Konstytucja Na 100 – Nacjonalizm STOP”, w “sprzeciwie wobec nacjonalizacji życia publicznego, wobec siania przemocy i agresji przez duchowych spadkobierców Eligiusza Niewiadomskiego – mordercy pierwszego prezydenta Polski, Gabriela Narutowicza”.