Asia Bibi ciągle w śmiertelnym niebezpieczeństwie! Grozi jej powrót do więzienia i kara śmierci.

Asia Bibi – prześladowana za wiarę chrześcijanka, która ostatnie lata spędziła w celi śmierci może ponownie wrócić do więzienia. Taki jest efekt działalności pakistańskich islamistów, którzy chcą weryfikacji wyroku Sądu Najwyższego, który uniewinnił kobietę. Gdyby SN zmienił zdanie, to wobec chrześcijanki może zostać zastosowana kara śmierci.

Odwołanie złożone przez islamskich radykałów do Sądu Najwyższego, które poprzedzone było wielkimi protestami i żądaniem wykonania egzekucji na Asii Bibi może otworzyć drogę do powtórnego osądzenia kobiety, wydania wyroku skazującego i wykonania kary śmierci.

REKLAMA/Advertisement

Ks. Rafał Cyfka uważa, że taka groźba jest realna. Gdyby wyrok został zmieniony, to chrześcijance znów zagrozi śmierć w imię prawa religii proroka Mahometa. To wszystko powoduje, że przyszłość Pakistanki jest niepewna, a jej los trudny do przewidzenia. Po uniewinnieniu, można było mieć nadzieję, że kobieta ucieknie z Pakistanu, a teraz sprawy mają się inaczej:

– Asia Bibi obecnie kraju opuścić nie może, ponieważ jest zgłoszona rewizja do wyroku Sądu Najwyższego, wymuszona przez ekstremistów świata islamskiego, co nam przy okazji pokazuje, jakie zasady działają w tym kraju – mówi ks. Cyfka.

REKLAMA/Advertisement

Kobieta i jej rodzina są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Niedawno, doszło do bardzo groźnej sytuacji, w wyniku której ich dom został ostrzelany. Niestety, Zachód nie naciska na władze w Islamabadzie w tej sprawie, wystarczy tylko wspomnieć tchórzostwo Wielkiej Brytanii, która odmówiła azyli dla Pakistanki ze względu na strach przed “rodzimymi” islamistami.

za: pch24.pl

REKLAMA/Advertisement