Aresztowano czterech pracowników kostnicy. Kradli nieboszczykom gałki oczne

Do tego makabrycznego procederu doszło w szpitalu w Ningxiang w prowincji Hunan w Chinach. O sprawie poinformowała organy ścigania siostra jednego z pacjentów, który zmarł w szpitalu z powodu niewydolności wielonarządowej.

Kiedy następnego dnia w szpitalu zjawiła się siostra zmarłego jej oczom ukazał się makabryczny widok. Jej brat był pozbawiony obu gałek ocznych, a ci którzy to zrobili nawet nie starali się zbytnio zatrzeć śladów swojego występku. Siostra zmarłego opisała całą sprawę również portalu społecznościowym WeChat:

REKLAMA/Advertisement

W lewym oku włożono bawełniany wacik, a narzędzie chirurgiczne służące do rozszerzenia oczodołu znajdowało się w prawym oczodole. Jego gałki oczne zostały zabrane.

Aresztowane zostały cztery osoby, z których część to pracownicy kostnicy. Oczywiście od razu pojawiło się podejrzenie, że chodzi o handel organami do transplantacji. Każdego roku na przeszczep czeka około 300 tys. pacjentów, a wykonywanych operacji jest ok. 10 tys. w związku z brakiem odpowiednich organów.

Medycyna nie posunęła się jeszcze na tyle od przodu, aby był możliwy przeszczep całego oka. Jednak dokonuje się już przeszczepu rogówki i prawdopodobnie w tym celu zostały pobrane gałki oczne pacjenta ze szpitala w Ningxiang. Teraz szpital negocjuje z rodziną warunki odszkodowania.

REKLAMA/Advertisement

Źródło: SCMP.com