Jaki apeluje do Owsiaka o przedstawienie rozliczeń i faktur za WOŚP [WIDEO]

Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki, zwrócił się do szefa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy o okazanie rozliczeń za organizowaną przez siebie imprezę charytatywna.

Od dłuższego czasu – bezskutecznie – walczy o to bloger Piotr Wielgucki, znany jako Matka Kurka. Ostatni jego tekst, zatytułowany jest “Spójrzcie na ministra Owsiaka i ministerstwo WOŚP, a zobaczycie całą brzydką prawdę!” (kliknięcie w tytuł przeniesie na jego blog kontrowersje.net).

REKLAMA/Advertisement

– Panie Owsiak, po raz kolejny nie odpowiada Pan na prośby o rzetelne rozliczenie. Za to proponuje mi Pan wysłanie segregatorów z prośbą o pomoc. Jak Pan chce – to wyśle Panu w zamian segregatory z prośbami ludzi, którym życie zrujnowali i zniszczyli politycy, których Pan wspiera jak HGW. Politycy PO pozwolili na wyprowadzenie do różnych mafii środków kilka razy większych niż wszystkie Pana zbiórki. Politycy PO mogli to robić również dzięki Pana wsparciu – Panie Owsiak – pisze minister Jaki. – Po drugie, proste pytanie o rozliczenie (przecież nie pana prywatnych środków) – a pieniędzy ludzi, którzy z dobrego serca wspierają WOŚP – wywołuje u Pana taką wściekłość? Mam dla Pan propozycje – proszę mnie i grupę obywateli wpuścić do rozliczeń faktur z wszystkich pańskich spółek, zbiórek etc.. Proponuje – jeśli się okaże, że jest wszystko ok tak jak Pan mówi – przeproszę Pan publicznie za pytanie o rozliczenie i z Panem będę zbierał do puszek za rok. Zgoda? Też przez wiele lat Pan wspierałem – więc mam prawo zapytać o rozliczenie. Proste nieagresywne pytanie.
Pozdrawiam, Patryk Jaki

REKLAMA/Advertisement