“Antyrasista” Rafał G. broni sowieckich pomników z sierpem i młotem! I kłamie, że Polacy niszczą groby [WIDEO]

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego dyrektorem jestoszust finansowy Rafał G.- skazany na 4 lata więzienia (wyrok ciągle nieprawomocny) – tym razem wystąpił w obronie sowieckich pomników na których znajduje się złowrogi symbol sierpa i młota. Symbol który należy traktować na równi ze swastyką, jako symbol zbrodniczej ideologii i reżimów odpowiedzialnych za śmierć dziesiątków milionów ludzi na całym świecie.

ZBEZSZCZESZCZONO CMENTARZ – BULDOŻERY I KOPARKI WYJECHAŁY NA CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W TRZCIANCE
W piątek, w południe rozpoczęło się burzenie Mauzoleum Armii Czerwonej, które stoi w samym centrum Trzcianki na cmentarzu żołnierzy radzieckich.
Starania o zburzenie mauzeoleum prowadziły lokalne władze.
Strona rosyjska nie zgadzała się na to, ponieważ pod mauzoleum znajdowały się groby żołnierzy radzieckich. Miejsce miało status cmentarza.
Rosjanie wykazali że pod mauzoleum znajdują się groby.
– tak rozpoczyna się wpis Ośrodka zamieszczony na Facebooku dwa dni temu. Wpis odwołuje się więc do nieprawdziwej informacji jakoby pod mauzoleum były jakieś groby, bo tak twierdzi strona rosyjska.

Jednak Ośrodek dalej brnie w kłamstwo i czytamy dalej w tym samym wpisie:
W piątek 8 września na cmentarz wjechał ciężki sprzęt. Spychacze, ciężarówki i koparki rozjeżdżały groby. Mauzoleum i groby zostały doszczętnie zniszczone.
Nasz Ośrodek przygotował w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Będziemy domagali się ścigania sprawców zbezczeszczenie grobów.

Wpis uzupełnia list dyrektora Ośrodka, czyli Rafała G., który jak wykazał sąd i prokuratura z pieniędzy jakie otrzymują firmowane przez niego organizacje społeczne (stowarzyszenia i fundacje) spłaca swoje długi:
To kilka zdań od Rafała G[…] dyrektor naszego ośrodka:
“Drodzy przyjaciele Rosjanie.
Jestem wstrząśnięty zdjęciami wykonanymi w Trzciance, na którym widać koparki bezczeszczące rosyjskie groby.
W imieniu tysięcy Polaków chcę Was przeprosić za to, co zrobiło tych kilku złoczyńców nazywających siebie polskimi patriotami.
Polska konstytucja i normy prawne obowiązujące w mojej ojczyźnie zakazują bezczeszczenia miejsc pochówku, bez względu na narodowość i pochodzenie zmarłych.
W ostatnim czasie prawo jest jednak stosowane w mojej ojczyźnie wybiórczo, wierzę że taki stan nie będzie trwał wiecznie. Do Polski wróci normalność i będziemy mogli ponownie objąć opieką ten cmentarz.
Jako dyrektor niezależnego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważam, że sprawcy, którzy dopuścili się zniszczenia cmentarza powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za popełnienie tego haniebnego czynu.
Mam w Rosji wielu znajomych, których cenię i z którymi od lat żyję w szczerej przyjaźni, moi drodzy przyjaciele Rosjanie, raz jeszcze chcę Was przeprosić. Jest mi po prostu wstyd, że doszło do takiej sytuacji. Zapewniam Was, że nie wszyscy Polacy myślą i zachowują się w ten sposób.
Rafał G[…}”

Rafał G.to oszust, jak widać nie tylko w kwestiach finansowych. Kłamstwo jest ewidentne choćby właśnie z tego powodu, że pod owym mauzoleum nie było żadnych szczątków ludzkich. Zanim doszło do zburzenia zgodnie z prawem tego sowieckiego pomnika zwieńczonego sierpem i młotem (co widać na zdjęciu powyżej), przeprowadzono dokładne badania czy pod mauzoleum nie znajdują się pochowani sowieccy żołnierze.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało w tej sprawie komunikat w którym jasno stwierdzono, że prace wyburzeniowe “zostały poprzedzone dokładnymi badaniami georadarowymi i elektrooporowymi, a także odwiertami, przeprowadzonymi na terenie mauzoleum przez władze miejskie, pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. Nie stwierdziły one obecności żadnych ludzkich szczątków na tym obszarze. Badania potwierdziły zatem, że przeprowadzone w 1953 r. przez Polski Czerwony Krzyż ekshumacje ówcześnie znajdujących się tam żołnierzy Armii Czerwonej, pochowanych następnie na cmentarzu wojennym w Pile, zostały dokonane w sposób kompletny”.

REKLAMA/Advertisement

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kłamie więc w sposób otwarty, a Polaków oskarża publicznie o niszczenie grobów. Haniebny list otwarty, skierowany de facto do władz rosyjskich, tylko pokazuje, że Ośrodek działa na szkodę Polski. Polaków na forum już międzynarodowym przedstawia jako rasistów i ksenofobów, którzy niszczą groby i robią to instytucjonalnie.

Prawda jest jednak taka, że Ośrodek, który wyczulony jest na wszelkiego rodzaju symbolikę nazistowską z drugiej strony broni symboliki komunistycznej. Czy gdyby w tym miejscu stało mauzoleum, które miałoby w miejscu sierpa i młota swastykę to z równą gorliwością Rafał G. i jego kompani broniliby takiego mauzoleum i pisali list otwarty do “przyjaciół Niemców”? Pytanie retoryczne.

O tym, że pod mauzoleum w Trzciance nie ma żadnych ludzkich szczątków było wiadomo już w ubiegłym roku.

8 września. Tego dnia mauzoleum z sierpem i młotem zniknęło z powierzchni ziemi